alexa Red Gold | Platinum | FlyingT | LM | MB&F | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F LM FlyingT Red Gold & Platinum

Kadınlardan ilham alarak kadınlar için yaratılan MB&F Legacy Machine FlyingT, zarif detayları, dikkat çeken tasarımı ve ince zekâ ürünü tekniğiyle şimdi kırmızı altın ve platin kasada.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-1-.jpg mb-f-lm-flyingt-platinum-1-.jpg

MB&F Legacy Machine FlyingT’nin hikâyesi, markanın diğer saatlerinin çoğunda olduğu gibi, ilhamını kadınlardan alıyor. Markaya adını veren Max Büsser, saatleri tasarlarken hayatının dönüm noktalarından, anılarından ve hayatında kilit rollere sahip olmuş olan kadınlardan ilham alıyor. İlk kez 2019’un ilk aylarında tanıtılan Legacy Machine FlyingT, feminenliği hem teknik hem de tasarım açısından birçok zorluğu göze alıp, aşarak bileklere taşımayı başardı.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-7-.jpg

Güneş şeklindeki rotor tarafından üretilen enerji, LM FlyingT’nin kadran plakasının ortasında yükselen tourbillon’u çalıştırıyor. Tourbillon kafesinin üstünü nazik bir pırlanta süslüyor. Uçan tourbillon’lar, adından da anlaşılacağı üzere, üstlerinde yanal hareketi kısıtlamak için, bir köprüye ihtiyaç duymadan, sadece tabana sabitleniyor. Toplam esnemezliğe karşı artan ihtiyaç sebebiyle çoğu tourbillon, mekanizmanın içine konservatif olarak yerleştirilir. HM6, HM7 ve LM FlyingT ile MB&F, mekanizma güvenliği için konulan bu sınırlayıcı ihtiyacı ortadan kaldırarak, uçan tourbillon’u tüm ihtişamıyla, güvenle gösteriyor.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-3-.jpg

Güneş şeklindeki 18K kırmızı altınlı rotoruyla MB&F Legacy Machine FlyingT’nin mekanizması, tam kurulumda 100 saatlik güç rezervi sağlıyor. Markaya ait en uzun güç rezervli bu mekanizma, MB&F’in ‘in-house’ üretimlerde kendini ne kadar geliştirdiğini gözler önüne seriyor.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-5-.jpg

2019 Grand Prix Komplikasyonlu Kadın Saatleri dalında ödül alan LM FlyingT’nin yeni versiyonlarında, markanın uzun soluklu iş birlikçisi Kari Vountilainen tarafından, özel kadran tesisinde hazırlanan iki farklı guilloché kadran plakası kullanılmış. Kırmızı altın kasalı modelde, zifiri karanlık siyah, platindeyse yaz aylarının gökyüzünü anımsatan mavi kadran plakası bizleri karşılıyor. Uçan tourbillon’un eteğine, saat 7 konumuna yerleştirilen kadran, konumu gereği yalnızca kullanıcı tarafından okunabiliyor. Saat ve dakikayı mavi renkte yılan kollar gösteriyor.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-8-.jpg

mb-f-lm-flyingt-platinum-3.jpg mb-f-lm-flyingt-platinum-1.jpg

18K pembe altın ve platin 950 kasaların çapı 38.5mm. Göz alıcı kadranın üzerinde her iki tarafı da yansıma önleyici kaplamalı, bombeli safir kristal cam yükseliyor. Arka tarafta da safir kristal cam bölmeli arka kapak yer alıyor. MB&F LM FlyingT’nin kasası 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-2-.jpg mb-f-lm-flyingt-red-gold-4-.jpg

MB&F Legacy Machine FlyingT dana veya timsah derisi kayış ve kasayla uyumlu kırmızı altın veya platin tokayla tamamlanıyor. Pembe altın versiyonun etiketinde 98,000 CHF, platindeyse 108,000 CHF yazıyor.

mb-f-lm-flyingt-red-gold-6-.jpg
Benzer İncelemeler