alexa Silberstein No.1 | Legacy Machine | MB&F | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MB&F LM Silberstein No.1

MBF-new-logo.png

Egzotik markalar liginin vazgeçilmez oyuncularından MB&F, ünlü Fransız tasarımcı Alan Silberstein ile birlikte tasarladığı yeni modeli  “MB&F LM Silberstein No.1“ i saat severlerin beğenisine sundu.

MBF-Alain-Silberstein-LM1-10.jpg

Özellikle egzotik modellere meraklı saat severler hatırlayacaktır, MB&F ile Alan Silberstein’in ilk buluşması 2009 senesinde gerçekleşmişti. Markanın beğenilen modellerinden Horological Machine platformunda tasarlanan ve Silberstein’in kendine özgü yorumuyla hayat bulan HM2.2 Black Box çıkar çıkmaz saat dünyasında bomba etkisi yaratmış ve üretilen 8 adet örnek göz açıp kapayıncaya kadar şanslı koleksiyonerlerin bileklerinde yerini almıştı.

MBF-LM1-Silberstein-6.jpg

Geçen 7 senelik aranın ardından tekrar yeni bir ortak proje için kolları sıvayan MB&F ve Silberstein, bu birlikteliğin ikinci ürünü olan “MB&F LM Silberstein No.1 “i saat severler ile buluşturdu. Fransız tasarımcının kendine özgü dokunuşlarıyla hayat verdiği bu yeni model klasik LM platformu üzerinde geliştirilmiş olsa da hemen her noktasında Silberstein tarzı detaylar barındırıyor.

MBF-Alain-Silberstein-LM1-8.jpg

MBF-Alain-Silberstein-LM1-redgold-1.jpg

Orijinal LM1 ile olan farklardan bahsetmeye kadrandan başlayalım.. Kadran dizilimi standart LM1 ile benzerlik gösteriyor ancak bu özel modelde alt kadranlar çanağı andıran bir formda, içbükey olarak tasarlanmış. Ayrıca yine bir Silberstein klasiği olarak kollar temel ve pastel renkler taşıyacak şekilde hazırlanmış. Bunun yanında, balans çarkını taşıyan köprünün kadrandan görünebilir kısmı ise Orijinal LM1’de yer alan lades kemiği görünümlü köprüden farklı olarak masif safir kristalden üretilmiş.

MBF-Alain-Silberstein-LM1-1.jpg

LM1 konseptinin özgün dikey tasarıma sahip güç rezervi göstergesi ve ayar tepesi de Silberstein tarzını yansıtacak şekilde makyajlanmış. Üçgen şeklinde ve kenarları tırtıklı bir formda üretilen ayar tepesine baktığımızda Silberstein’in kendi adı altında ürettiği saat modelleri ile olan benzerliği hemen dikkatimizi çekiyor.

MBF-Alain-Silberstein-LM1-redgold-2.jpg

Saatin kasası da yine orijinal LM1 konsepti ile ortak kullanılan bölümlerden biri olarak yerini alıyor. Silberstein’in siyah renge olan tutkusundan olsa gerek all black PVD kaplama ile üretilen titanyum kasanın özellikle kadranda kullanılan pastel tonlar ile son derece uyumlu duruşu gözlerden kaçmıyor..

MBF-Alain-Silberstein-LM1-3.jpg

Mekanizma kısmına geldiğimizde, standart LM1 modellerinde kullanılan kalibre ile karşılaşıyoruz. Yalnız bu özel model için hazırlanan mekanizmada klasik Cotes de Geneve motifleri yerine markanın hayranlık uyandıran dekorasyon deseni olan “Frost Finish”e yer verilmiş.

MBF-LM1-Silberstein-5.jpg

Titanyum, siyah PVD kaplama titanyum ve 18K kırmızı altın seçenekleri bulunan modelin her versiyonu siyah deri kayış ile tasarlanmış ve 12 adet üretim ile sınırlandırılmış.

Benzer İncelemeler