alexa DM901 | Meistersinger | No.03 | 40mm | Tevfik Aydın
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Meistersinger No.03 40mm DM901

meistersingerlogo.png

2007 yılında Almanya’da en iyi tasarım ödülünü kazanan Meistersinger No.03 modelinin 40mm kasa çapına sahip versiyonu 2017 Baselworld fuarında saatseverlerin beğenisine sunulmuş ve koleksiyonda yer alan diğer yeni modellerle birlikte hem saat tutkunlarından hem de otoritelerden olumlu geri dönüşler almıştı. Geçtiğimiz günlerde Meistersinger yetkili satış noktalarına ulaşan model, Emre Şişman’ın objektifinden kareler eşliğinde sizlerle.

meistersinger-no-03-dm903-2.jpg

Geçtiğimiz günlerde Tevfik Aydın mağazasına yaptığım ziyaretten bahsetmiştim. Türkiye’de Meistersinger markasının distribütörlüğüne de devam eden Tevfik Aydın’nın Sirkeci-İstanbul’da yer alan tarihi mağazasında Baselworld 2017 bünyesinde saatseverlerle buluşan modelleri görünce incelemeden geçmek istemedim. 

2007 senesinde, Almanya’nın prestijli ödüllerinden “en iyi tasarım” ödülünün sahibi olan modelin 40mm kasa çapına göre yeniden tasarlanmış versiyonu olan model, üç farklı tipte tercih edilebiliyor. Koleksiyonda yer alan tüm modeller mağaza stoklarında mevcut. Benim inceleme için seçtiğim versiyon ise -aynı zamanda kadran ve kayış rengi ile de favorim olan- Ref. DM901.

meistersinger-no-03-dm903-1.jpg

43mm çapında bir kasayla sunulan orijinal versiyondan daha kompakt bir yapı sunan model, 40mm X 11.5mm ölçülerinde tasarlanmış bir kasa içerisinde geliyor. Ne küçük ne de büyük diyebileceğim, oldukça optimal ebatlar sunan paslanmaz çelik kasa, hemen her kıyafet ile rahatça kullanılmaya uygun duruyor. Ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal camın yer aldığı kasanın su geçirmezlik değeri ise 50 metre olarak ayarlanmış.

meistersinger-no-03-dm903-3.jpg

İnceleme köşemizde konuk ettiğimiz versiyon, beyaz renk kadranı ve mavi kolu ile ön plana çıkıyor. 43mm No.03 modelinden farklı olarak, Meistersinger bu versiyonda tarih penceresine de yer vermiş. Saat 6 konumunda yer alan tarih penceresinde görünen diskte, siyah zemin üzerine beyaz fontlar kullanılmış. Daha önce yazdığım birçok inceleme yazısında siyah kadran modellerde neden beyaz zemin üzerine siyah renk kullanırlar diye şikâyetçi olurdum. Bir türlü ısınamadığım bu konfigürasyonun tam tersini görünce açıkçası yine kadran bütünlüğünün bozulduğunu düşünmeden edemedim. Benim için önemli olsa da, bu durum birçok kullanıcı için dikkat dahi etmeyecekleri bir detay elbette.

meistersinger-no-03-dm903-9.jpg

Modelin içerisinde ETA 2824-2 veya onun klonu olarak kabul ettiğimiz SW200-1 üzerinden geliştirilmiş otomatik mekanizmalar yer alıyor. 4Hz hızında çalışan mekanizmalar tam kurulumun ardından 38 saatlik güç rezervi sunuyor.

meistersinger-no-03-dm903-6.jpg

İnceleme için seçtiğim modelin üzerinde, Meistersinger’in “Suede Cognac” adını verdiği çok şık deri bir kayış yer alıyor. Paslanmaz çelik tokanın eşlik ettiği kayışa ek olarak koleksiyonda sunulan diğer kayış alternatiflerini aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Meistersinger No.03 40mm DM901

meistersinger-no-03-dm903-4.jpg meistersinger-no-03-dm903-7.jpg

Üç farklı kadran seçeneği ve ondan fazla kayış alternatifi ile gelen yeni modeli denemek isterseniz Tevfik Aydın’ın Kanyon AVM veya Sirkeci’de yer alan mağazalarına uğramanız yeterli.

meistersinger-no-03-dm903-8.jpg

Benzer İncelemeler