alexa MeisterSinger | Singularis | Enamel | Limited Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MeisterSinger Singularis Enamel Limited Edition

Regülatör tarzı gösterim şekline sahip modellerin değişmeyen isimlerinden MeisterSinger, markanın bayrak gemisi model ailelerinden Singularis koleksiyonuna yeni bir model ekledi. Limitli sayıda üretilen model emaye kadran detayı ile dikkatleri üzerine topladı.

the-meistersinger-singularis-enamel-limited-edition-1.jpg

Alman saatçiliğinin özgün isimlerinden MeisterSinger, saat dünyasının orijinal tasarımları arasında yer alan tek kollu saat konseptini günümüze taşıyan nadir markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu gösterim şeklinde hemen her modelinde yer veren marka, genel manada görece uygun fiyatlı modelleri ile tanınsa da bazen özel modellerle de saat severlerin dikkatini üzerine çekmeyi başarıyor. 

Markanın yakın zamanda tanıttığı Singularis serisi, Circularis model ailesinin halefi olarak karşımıza çıkıyor. MeisterSinger ailesinde bayrak gemisi konumunda bulunan Singularis, bugün limitli üretim bir model ile bir kez daha saat severleri selamlıyor. 

the-meistersinger-singularis-enamel-limited-edition-2.jpg

Yeni model 43mm çapında ve 12.5mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Markanın genel tasarım diline uygun şekilde hem sade hem de işlevsel çizgileriyle dikkat çeken kasa, mat ve parlak yüzeylere birlikte yer veriyor. Şık kasanın ön yüzünde bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal cam bölmeli kapak görev yapıyor. MeisterSinger imzalı kurma kolunun eşlik ettiği kasa, 50 metre su basıncına dayanım sağlıyor.

the-meistersinger-singularis-enamel-limited-edition-6.jpg the-meistersinger-singularis-enamel-limited-edition-7.jpg

MeisterSinger Singularis Enamel Limited Edition modelinin öne çıkan iki özelliğinden biri olan kadran, modelin isminde de geçtiği üzere, emaye malzemeden üretiliyor. Fildişi yüzey rengiyle geleneksel saatçiliğe saygı duruşunda bulunan kadran zemini, bakır plaka üzerine püskürtülen emaye tozunun 800C sıcaklıkta fırınlanması ile elde ediliyor. Geleneksel tasarım, alevle mavileştirilmiş tek kol ve eski cep saatlerini andıran zarif indekslerle devam ediyor. El yazısı ile yazılan zarif logo ve Edition Singularis yazıları ise kadranın tematik bütünlüğünü perçinliyor.

the-meistersinger-singularis-enamel-limited-edition-4.jpg

Modelin bir diğer ayırt edici özelliği ise bizleri, kalibre kısmında karşılıyor. MeisterSinger Singularis Enamel Limited Edition, geleneksel ağırlıklı temasına uygun şekilde gücünü, otomatik yerine elden kurmalı bir kalibreden alıyor. Markanın patentli mekanizması Calibre MSH01, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve ardışık yerleştirilmiş çift tulumbası sayesinde 5 gün/120 gibi oldukça verimli bir güç rezerv süresi sunuyor. Kavisli köprüler ve Côtes de Genève desenleri ile donatılan zarif mekanizma, safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 

the-meistersinger-singularis-enamel-limited-edition-5.jpg

Sadece 20 adet ile limitli üretilen MeisterSinger Singularis Enamel Limited Edition, timsah deseni baskılı siyah deri kayış ve MeisterSinger imzalı çelik toka ile geliyor. Ocak 2023 itibari ile satış noktalarına ulaşması planlanan model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 6,490.

Benzer İncelemeler