alexa Mido | Commander | Gradient | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Mido Commander Gradient

Swatch Group’un giriş seviye segmentindeki başarılı temsilcisi Mido, ikonik Commander serisine eklenen iskelet kadranlı ve denim kayışlı yeni modeli ile mercek altında.

mido-commander-gradient-1.jpg

Swatch Group çatısı altında faaliyet gösteren markalar arasında yer alan Mido, özellikle giriş seviye İsviçre mekanik modelleri segmentinde çok başarılı bir isim. Bir klasik haline gelen Commander model ailesinin yanında birçok modern spor modele ve klasik elbise saatine de yer veren Mido, 1959 yılından bu yana koruduğu başarılı çizgisini zevkli ürün grubuna eklediği yeni modellere perçinliyor. 

mido-commander-gradient-2.jpg

Yeni model, 40mm çapında ve 10.84mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. İnce bezeli ve görece kısa boynuz tasarımı ile bilekte konforlu bir deneyim sunması kuvvetle muhtemel olan kasa, parlak ve satine yüzeylerden oluşuyor. Şık kasanın ön yüzünde kubbe kesimli ve fasetli safir kristal cam yer alırken arka yüzünde de safir kristal cam bölmeli çelik kapak görev yapıyor. Kilitli kurma kolunun tamamladığı sportif kasa, 50 metre su basıncına dayanım sunuyor.

mido-commander-gradient-3.jpg

Modelin öne çıkan özelliklerinden kadran, mavileştirilmiş akrilik malzeme üzerine degrade efekti ile göz dolduruyor. Parlak aplik indekslerin ve elmas kesim kolların zamanı gösterdiği modern kadran, Super-LumiNOVA fosfor dolgulu bileşenleri sayesinde, hemen her ortamda yeterli okunabilirlik vadediyor. Şeffaf kadrandan tamamı izlenebilen diskle gösterilen tarih fonksiyonu ise, saat 3 hizasındaki pencereden takip ediliyor. 

mido-commander-gradient-4.jpg

Mido Commander Gradient, ürün grubundaki birçok modelde olduğu gibi, Calibre 80 mekanizma ile hayat buluyor. Swatch Group bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ETA’nın C07.611 platformunu temel alan otomatik mekanizma, tam kurulumda sunduğu 80 saatlik güç rezervi ile son yılların en başarılı fiyat/performans mekanizmaları arasında yer alıyor. 

mido-commander-gradient-5.jpg

Modele dair bir diğer öne çıkan özellik olan kayış, beyaz dikişli mavi denim malzemeden üretiliyor. Modelin sadece renk temasına değil modern ve özgün duruşuna da uygun bir görüntü sunan kayış bileğe, Mido amblemli katlanır toka ile sabitleniyor.

Swatch Group Türkiye ne yazık ki Mido (ve Certina) markalarını ülkemize getirmiyor. Bu nedenle EUR 930 liste fiyatlı modele sahip olmak için bizlere yurt dışı kanallardan başka bir yol kalmıyor. Umarız Swatch Group yakın zamanda Mido ile ilgili politikasını biz saat severler lehine yeniden gözden geçirir. 

Benzer İncelemeler