alexa Cartier Panthere Tarihi | La Panthere | Louis Cartier
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Modern Dünyanın Cesur Kadınlarına Cartier’den Benzersiz Bir Hediye

Jeanne Toussaint ile Louis Cartier’in 1900’lü yılların başlarına kadar giden tanışıklığının, günümüz mücevher ve saat dünyasının en dikkat çekici parçalarının yaratılmasında etkili olacağını kim tahmin edebilirdi?

cartier-panthere-history-1.jpg

Cartier, ünlü mücevher serisi için ilham kaynağı olarak, sıra dışı stiliyle zamanının ötesinde yaşayan Jeanne Toussaint’in zarafetinin ve dikkat çekici kararlılığının yanı sıra, panter kürküyle bezenmiş ve zarif bir şekilde dekore edilmiş evini aldı. Bu sebeple Toussaint’e Cartier tarafından takılan isim bir efsaneyi tek başına özetler nitelikte: “La Panthère”.

cartier-panthere-history-2.jpg

Toussaint’in çalışmaları, markayı 1900’lü yıllarından başından itibaren benzersiz bir noktaya taşıdı. Yenilikler arasında en dikkat çekici seri ise şüphesiz, siyah emaye ve altının bir arada kullanımıyla panter figürüne yeni bir boyut kazandıran tasarımlardı. İlk olarak 1914 yılında bir kol saati üzerinde kendine yer bulan vahşi kedi deseni, ilerleyen yıllarda birçok mücevher parçasının ana teması olarak Cartier hayranlarının beğenilerine sunuldu.

cartier-panthere-history-4.jpg

Günümüz Panthere saat koleksiyonu, Louis Cartier ve Jeanne Toussaint’in dehalarının kusursuz bir kombinasyonu halinde karşımıza çıkıyor. Şık, cesur, dikkat çekici ve zamansız. Bu tanımlar Panthere koleksiyonun verdiği mesajı anlatmak için elbette yeterli değil ancak bilin ki bileğinde bir Cartier Panthere taşıyan hiçbir kadın, bu seçimi tesadüfen yapmış olamaz. Vahşi kedilerin asaletini ve yırtıcılığını betimleyen çizgilerle yaratılan Panthere modellerinin, günümüzün rekabetçi iş yaşamında zirveyi hedefleyen kadınların ilk seçimleri arasında olmasına da şaşmamalı.

cartier-panthere-history-5.jpg cartier-panthere-history-6.jpg

Küçük ve orta olarak adlandırılan iki ölçü ile sunulan modellerin kasaları 22mm x 30mm x 6mm ya da 27mm x 37mm x 6mm ölçülerinde. Saatler safir kristal cama ve 30 metreye kadar su geçirmezlik değerine sahipler. Panthere modellerine çelik, çelik-altın ya da komple altın kasa versiyonlarıyla ulaşmanız mümkün. Altın için 18K sarı ya da 18K pembe seçenekleri bulunmakta. Dilerseniz pırlantalı bezel seçeneği de mevcut.

cartier-panthere-history-11.jpg cartier-panthere-history-12.jpg

Panthere modellerinin tamamında kuvars kalibreler yer almakta. Her ne kadar yüksek saatçilik, mekanik kalibrelerle özdeşleştirilmiş olsa da bu tarz bir modelde pilli mekanizma kullanmanın kesinlikle kullanışlılığı artıran bir faktör olduğunu düşünüyorum. Mekanizmayı kurma veya belli aralıklarla aynı saati takma gibi dertler olmadan yüksek hassasiyetin tadını çıkarmak isteyen kadınlar için Cartier Panthere modelleri son derece mantıklı seçimler.

cartier-panthere-history-7.jpg

Her Panthere modeli, Cartier’in imza tasarımlarından biri haline gelen mavi safir taşlı tepe ile tamamlanıyor. Bir panterin yumuşak ve kararlı adımlarından esinlenilerek tasarlanan ultra-esnek bilezik de Panthere ailesinin en karakteristik detaylarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

cartier-panthere-history-9.jpg cartier-panthere-history-8.jpg

Cartier Panthere, kadın saati denilince akla gelen ilk tasarımlardan biri ve markanın kendine özgü detaylarının birçoğunu bünyesinde barındırıyor. Öylesine kült, öylesine klasik bir tasarımı var ki, metrelerce uzaktan dahi kendini belli edebiliyor.

cartier-panthere-history-10.jpg

Şuna emin olabilirsiniz; bir Cartier Panthere sahibi olmak nesiller boyu saklanacak, aktarılacak bir aile değerine sahip olmaktan farksız. Bu durumu hem markanın değerleri hem de modellerin zamansız tasarımı pekiştiriyor.

Cartier Panthere ve çok daha fazlasını incelemek ve benzersiz bir alışveriş tecrübesi yaşamak için sizi www.arte.ist web sayfasını ve İstinye Park İstanbul ya da Yalıkavak Marina Bodrum/Muğla’da bulunan Arte Butikleri’i ziyaret etmeye davet ediyoruz. Lüks alışveriş konusunda multi-brand mağazacılığın ülkemizdeki kilometre taşları arasında yer alan Arte Butikleri, konforlu ortamları, farklı marka alternatifleri ve geniş ürün envanteri ile size benzersiz bir lüks saat alışveriş deneyimi vadediyor.

Benzer İncelemeler