alexa Bi- Cylindrique | Tourbillon | Villeret | MontBlanc | 110. Yıl | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MontBlanc 110. Yılı Anısına 3 Adet Limitli Saatini Duyurdu

montblanc-logo-son.png

Almanya’nın Hamburg kentinde 1906 yılında kurulan şirket ilk zamanlarında dolma kalem üretimi ile kendini duyururken günümüzde oldukça geniş ürün yelpazesine sahip, saatte bunlardan birisi. 110. Yılını kutlayan şirket oldukça limitli ve özel bir ürünün tanıtımını yaptı. MontBlanc Villeret Tourbillon Bi- Cylindrique 110 Years Limited Edition.

Model isminden de çıkaracağımız üzere saat Tourbillon komplikasyonuna ve çift silindirik balans yayına sahip.

Montblanc-Villeret-Tourbillon-Bi-Cylindrique-110-Years-Anniversary-1.jpg

MontBlanc Villeret Tourbillon Bi- Cylindrique bizleri tarihte geriye götürüyor. Saat, MontBlanc’ın ilk dolma kalem koleksiyonlarından Rouge et Noir’den ilham alınarak tasarlanmış. Saatin klipsinde gördüğümüz yılan detayı saatin kadranında yer alıyor.

Montblanc-Villeret-Tourbillon-Bi-Cylindrique-110-Years-Anniversary-2.jpg

Saatin kadranında yer alan 3 boyutlu yılan detayı ince işçilik sonucu ortaya çıkıyor. Böyle bir yılan detayını kadrana yerleştirmek için biraz büyük bir kadran gerekiyor. 18 ayar altından üretilen saatin kasası 52 mm çapında. Saatin arka yüzünde de 18 ayar altın kullanılmış ve arka kapakta yılan işlemesi yer alıyor.

Montblanc-Villeret-Tourbillon-Bi-Cylindrique-110-Years-Anniversary-4.jpg

Saatin teknik detaylarında Tourbillon mekanizma ve silindirik balans yayından bahsetmiştim. Yukarıdaki resimde detaylı şekilde göreceğiniz üzere oldukça büyük bir Tourbillon açıklığı bulunuyor (18,4 mm).

MontBlanc Villeret Tourbillon Bi- Cylindrique 110 Years Limited Edition sadece 3 adet ile limitli bir model. Henüz fiyatı belli olmasa da limit sayısından ve komplikasyonlarından fiyatının 6 haneli rakamlara kolayca çıkacağı belli.

Benzer İncelemeler