alexa Montblanc | 1858 | Iced Sea | Limited Edition | FWC
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 Iced Sea Limited Edition FWC Reference: FWC-MTB-ICED-001

Montblanc, dünyanın her yerinden mekanik saat tutkunlarını aynı çatı altına toplayan Fine Watch Club organizasyonuna özel olarak tasarladığı, yeni : Montblanc 1858 Iced Sea Limited Edition FWC modelini duyurdu.

Fine Watch Club, lüks mekanik saatlere ilgi duyan herkesi hedefleyen çok markalı uluslararası bir saat kulübü olarak faaliyet gösteriyor. Saat tutkunları için farklı programlar ve deneyimler sunan kulüp, üyelere özel olarak tanıttığı limitli üretim saatleriyle de biliniyor. Fine Watch Club, son limitli üretim saat projesinde Montblanc 1858 Iced Sea model ailesine kendi yorumunu katıyor.

montblanc-1858-iced-sea-limited-edition-fwc-1.jpg

Watches and Wonders 2022'de lanse edilen Montblanc 1858 Iced Sea, markanın dalış saati segmentindeki temsilcisi olarak pazarda yerini alıyor. Bu klasik, zarif dalgıç saati, buzullardan ilham alan modern kadran tasarımlarıyla öne çıkıyor. Dokusu, gratte-boisé adı verilen geleneksel bir teknik kullanılarak elde edilen yeşil kadranda, modelin limitli üretim adedine gönderme yapan, yeşil fosforlu 23 rakamı da bulunuyor.

montblanc-1858-iced-sea-limited-edition-fwc-2.jpg

Yeni model, kadran rengiyle uyumlu tek yönlü ve seramik mineli bir bezele ev sahipliği yapan, 41mm çapında paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Vidalı arka kapak üzerinde, "sınırlı sayıda" yazısının eşlik ettiği, bir buzdağı ve buzul sularında yüzen dalgıç motifi yer alıyor Kilitli kurma koluyla donatılan kasa 300 metreye kadar su geçirmediği gibi ISO 6425 profesyonel dalgıç saati normlarına da uyum sağlıyor.

montblanc-1858-iced-sea-limited-edition-fwc-3.jpg

Montblanc 1858 Iced Sea, Sellita SW200-1'i temel alan otomatik Caliber MB 24.17 ile hayat buluyor. Bu dakik, denenmiş ve test edilmiş kalibre, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatte kadar güç rezerv süresi sunuyor.

montblanc-1858-iced-sea-limited-edition-fwc-4.jpg

Şık model, 20mm’den 18mm daralan paslanmaz çelik bilezik ile sunuluyor. Katlanır klips ile bileğe sabitlenen konforlu bilezik, hızlı değiştirme sistemi sayesinde, saniyeler içerisinde kauçuk kayış ile değiştirilebiliyor.

montblanc-1858-iced-sea-limited-edition-fwc-5.jpg

Sadece 23 adet ile sınırlı sayıda üretilen Montblanc 1858 Iced Sea FWC için belirlenen liste fiyatı ise 3.295 CHF.

Benzer İncelemeler