alexa Montblanc 2024 Yenilikler | Watches & Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 The Unveiled Minerva Monopusher Chronograph

Montblanc, orta kasadaki yeni safir pencereler ve mekanizmasının estetik bir şekilde yeniden yapılandırılmasıyla, Unveiled Minerva Monopusher Chronograph'ına ışığın parlamasına izin veriyor.

Yeni Sınırlı Versiyon

Montblanc, keşfedilecek daha büyüleyici detayları sergileyen yeni 1858 Model Minerva Monopusher Chronograph ile geri dönüyor. Bu yeni sınırlı üretim model, kasa kenarına beş açıklık eklenerek, ışığın elle tamamlanmış manuel kurmalı mekanizmaya akmasını sağlıyor. Montblanc tasarımcıları, saatin tamamında gerçek bir mimari yaklaşım benimseyerek sütunlar üzerine inşa edilen mekanizma boyunca akan bir ışık ve derinlik oyunu yaratarak kullanıcının, 291 bileşeni beş farklı kristal pencereden tam olarak hayranlıkla izleyebilmesini sağlıyor.

montblanc-1858-the-unveiled-minerva-monopusher-chronograph-1.jpg

Mekanizmanın derinliklerine bakanları memnun etmek için, bu son sınırlı üretim model, yeni bir mekanizma olan Calibre MB M17.26 ile birlikte geliyor. Önceki versiyonlarda bulunan Calibre MB M16.26 gibi, bu tek düğmeli kalibre de saatin kadran tarafındaki tüm mekanik hareketleri gösterecek şekilde ters çevriliyor. 

Gözün mekanizmayı daha derinlemesine incelemesine ve bireysel bileşenlerin işçiliğinin keyfini çıkarmasına izin vermek için Caliber MB M17.26'nın kronograf komplikasyonu, ışığın içeri akmasını sağlayacak şekilde sütunlar üzerine inşa ediliyor. Kronograf köprüsü de, 1912 yılında patenti alınan özel tasarımına gönderme yapan bu ayırt edici bileşeni vurgulamak için mekanizmanın üzerine yerleştiriliyor. Saate başka bir modern dokunuş ekleyen Alman gümüş plakaları ve köprüleri, mekanizmanın geri kalanıyla kontrast oluşturacak şekilde çağdaş maviyle renklendiriliyor ve mavi sfumato dana derisi kayışın tonuyla eşleşiyor.

montblanc-1858-the-unveiled-minerva-monopusher-chronograph-3.jpg

Bu yeni sınırlı üretim model, zarif yatay saten yüzeyli 43 mm'lik paslanmaz çelik bir kasayla geliyor. Minerva'nın 1927 yılına dayanan ilk yivli bezelinden ilham alan beyaz altın yivli bezel, modele incelik katıyor.

İmza Minerva Mekanizma Tasarımı

Montblanc'ın tüm karmaşık mekanizmalarına uygun olarak, kendine özgü Minerva oku ve Maison'un "V" şeklindeki köprüsü de sergileniyor. Minerva oku, her zaman elinde ok uçlu asası ile tasvir edilen Roma Tanrıçası'na övgüyü sembolize ediyor ve sıra dışı "V" şeklindeki köprü, Villeret'teki saat ustalarının penceresinden görülen dağların görünümünden geliyor.

montblanc-1858-the-unveiled-minerva-monopusher-chronograph-2.jpg

Safir kristal kadran, açık çalışan 30 dakikalık kronograf sayacı, açık çalışan küçük saniye göstergesi, zarif kadran ve indekslerle dikkati mekanizmadan ayırmayan göstergelere harcanan dikkat gözlerden kaçmıyor. Kadran bileşenleri daha iyi okunabilirlik için Super-LumiNova® dolgulu sunuluyor.

montblanc-1858-the-unveiled-minerva-monopusher-chronograph-4.jpg

100 parçadan oluşan bu yeni Montblanc Unveiled Minerva Monopusher Chronograph Limited Edition, tek düğmeli kronografın işlevselliği ve kasanın her tarafındaki çok sayıda safir açıklıkla hayranlık uyandıran yeni mavi estetik sayesinde geleneği çağdaş bir tasarımla birleştiriyor.

Benzer İncelemeler