alexa Montblanc 2022 Yenilikler | Watches & Wonders 2022 Yenilikler | Minerva
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc 1858 The Unveiled Secret Minerva Monopusher Chronograph LE18

Montblanc, yeni modeli Unveiled Secret Minerva Monopusher Chronograph konsepti ile model ailesine hayat veren mekanizmanın tüm güzelliğini gözler önüne seriyor. Üstelik saatin arkasını çevirmek zorunda kalmadan!

Montblanc-1858-The-Unveiled-Secret-Minerva-Monopusher-Chronograph-2.jpg

İki farklı referansla markanın ürün grubuna eklenen yeni model, 43mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Paslanmaz çelik ve 18K Lime Gold altın alaşımı seçenekleri ile sunulan kasada parlak ve satine yüzeyler birlikte kullanılıyor. Modelin sahip olduğu Monopusher (tek tuş) kronograf özelliği, üzerine Montblanc amblemi işlenmiş, kurma kolu ile kontrol ediliyor. Ön yüzünde sabit, tırtıklı bezel ve yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise, üzerinde Minerva Montblanc Manufacture işlemesi yer alan masif kapak görev yapıyor.

Montblanc-1858-The-Unveiled-Secret-Minerva-Monopusher-Chronograph-1.jpg

Yeni modelin en önemli özelliklerinden olan kadran, konsepti tanımlayacak şekilde, iskelet tarzında sunuluyor. Büyük rakam indeksler Lime Gold versiyonda yeşil, paslanmaz çelik versiyonda ise mavi Super-LumiNova® dolgusuna yer veriyor. Katedral tarzı saat ve dakika kollarının kullanıldığı kadrana eklenen saniye sayacı ise, referansa göre, yeşil veya mavi uçlu olarak geliyor. Kronograf fonksiyonuna ait dakika kolu ve küçük saniye kolu ise pirinç malzemeden üretiliyor. Bunun yanında, modelin içindeki kalibreye olduğu kadar, kalibrenin ters yerleştirilmesine de gönderme yapan, Minuterie-Montblanc-MB M16.26-Swiss Made yazısı dikkat çekiyor.

Montblanc-1858-The-Unveiled-Secret-Minerva-Monopusher-Chronograph-4.jpg

Model ailesinin bir diğer öne çıkan özelliği ise kalbinde atan mekanizma. Montblanc bünyesinde tasarlanıp üretilen Calibre MB M16.26 gerçek bir Ve sadece eğlence olsun diye, Maison bu değişikliği temsil etmek için referans numarasının son hanesini ters çevirdi, böylece MB 16.29, MB 16.26 oldu.

Montblanc-1858-The-Unveiled-Secret-Minerva-Monopusher-Chronograph-3.jpg

İzleyici, safir kristalin içinden mekanizmanın derinliklerine baktığında, zımparalanmış Alman gümüşü mekanizmanın inanılmaz derecedeki finisajını hemen algılayabilir. Keskin bir göz, Maison'un bileşenlerin iç açılarını içeren özel salyangoz diamantage coquille motifini ve cilasını kendi başına bir başarı olarak algılayacaktır.

Benzer İncelemeler