alexa 119939 | 119918 | 119935 | 119938 | Boheme | Montblanc | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Bohème Collection

Montblanc kadın koleksiyonu, aralarında bir de in-house mekanizmalı Perpetual Calendar versiyonun bulunduğu toplam altı farklı model ile genişledi.

montblanc-boheme-collection-2019-1.jpg

montblanc-boheme-collection-2019-15.jpg montblanc-boheme-collection-2019-16.jpg

Yeni Bohème Manufacture Perpetual Calendar marka tarafından tasarlanan ve üretilen yeni mekanizma Caliber MB 29.22 ile hayat buluyor. Üretim aşamasına gelmesi toplam 3 yıllık bir süreci kapsayan mekanizma, kollarla (lever) tasarlanan örneklerin aksine tamamen dişli grubundan oluşan bir mimari taşıyor. Bu sayede ayar kolunun iki yöne de kullanıma imkan veren mekanizma kullanıcı dostu özelliği ile de göz dolduruyor. Bu özelliğin yanı sıra, Montblanc mühendislerinin tasarladığı düzenek sayesinde saatin saat 8pm ve 12pm arasında ayarlanmasına izin verilmiyor. Böylece ayar mekanizmasının yanlışlıkla zarar görmesinin de önüne geçiliyor. 3, 6 ve 9 konumlarına yerleştirilmiş geniş alt-kadranları ile yüksek okunabilirlik sunan modelden saat, dakika, gün, tarih, ay, ay fazı ve artık yıl bilgileri izlenebiliyor. 38mm çapında tasarlanan ve 58 adet pırlanta ile süslenen kasa, paslanmaz çelik ve 18K pembe altın (100 adet ile sınırlı üretim) sunuluyor.

montblanc-boheme-collection-2019-11.jpg montblanc-boheme-collection-2019-7.jpg

Montblanc Bohème Full Calendar modeli ise 36mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. Tam takvim özellikli model, saat 12 konumunda yer alan ay göstergesi, kadranın dışına yerleştirilmiş tarih göstergesi ve 6 yönünde bulunan ay fazı indikatörü taşıyor. Çok fonksiyonlu yapısına rağmen kırmızı altın dakika ve tarih işaretleri sayesinde okunabilirliğinden ödün vermeyen modele, tasarımın genel diline uygun hazırlanmış mavi dana derisi kayış eşlik ediyor.

montblanc-boheme-collection-2019-12.jpg montblanc-boheme-collection-2019-8.jpg

Bu yeniliklere ek olarak 30mm ve 34mm kasa çapı seçeneklerine sahip dört adet de Bohème Day/Night koleksiyonda yerini alıyor. Gece-gündüz göstergesi kullanıcıya kadrana bakar bakmaz günün hangi diliminde olduğunu söylüyor. Bunu yaparken de açık mavi gökyüzü ve parlak güneş figürleri ile resmedilmiş gündüz ve yine gülümseyen Ay ve yıldızlarla süslenmiş lacivert gökyüzü figürlerini taşıyan gece temaları kullanıcıyı selamlıyor. Kurma kolu üzerinden ayarlanan fonksiyon, tarih göstergesinin kazara değişmesine izin vermeyerek pratik ve kullanıcı dostu bir profil çiziyor. Yenilik olarak kadranda yer alan pembe altın detaylarla zenginleştirilen modellere yeni mavi dana derisi kayış eşlik ediyor.

montblanc-boheme-collection-2019-4.jpg

montblanc-boheme-collection-2019-14.jpg montblanc-boheme-collection-2019-13.jpg

Benzer İncelemeler