alexa Boheme Koleksiyonu | ExoTourbillon Slim | Automatic | Montblanc | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Boheme Serisini Geliştiriyor

00_mont_blanc_logo_2508.gif

Modern kadın saatçiliğinin kuralları, Boheme koleksiyonunun dört yeni modeliyle tekrar yazılıyor.

Montblanc Boheme koleksiyonu yüksek saatçilik ile zarafetin mükemmel bir birleşimi olarak karşımıza çıkıyor. Her kadran için uygulanan geleneksel süslemeler ile en ince detayına kadar büyük bir hassasiyetle çalışılmış el üretimi parçalar saatin göz alıcılığını artıran unsurlardan yalnızca birkaçı.

Montblanc’ın bu serisi için kullandığı kolay kayış değiştirme sistemi de kullanışlılığı ve şıklığı artıran diğer bir özellik. Hiçbir alet kullanmadan saatinizi bir anda gündelik spor görüntüsünden sıyırıp gece şıklığına kavuşturabiliyorsunuz.

Boheme ruhunu sonuna kadar yansıtan ExoTourbillon Slim ve aynı saatin mücevherli versiyonu olan ExoTourbillon Slim Jewellery, Montblanc’ın patentli otomatik in-house kalibresi MB M29.24’ün şimdilik son durağı. 3 yıl süren Ar-Ge çalışmasının ürünü olan ExoTourbillon mekanizması, ayar esnasında saniye durdurma fonksiyonuna, mikro rotor kurma sistemine, 1 dakikalık tourbillon balans yayına ve 48 saatlik güç rezervine sahip. Üstelik Montblanc mühendisleri tüm bu komplikasyonları yalnızca 4.5mm’lik bir yüksekliğe sığdırmayı başarmış.

MB_Boheme_ExoTourbillon_Slim_Jewellery_colour-straps_114737.jpg

MB_Boheme_ExoTourbillon_Slim_114736.jpg MB_Boheme_ExoTourbillon_Slim_Jewellery_114737.jpg

Her iki modelin de kasa ölçüleri 38mm x 9.37mm ve 18 ayar pembe altından imal edilmiş. Bezellerinde bulunan 58 adet Top-Wesselton pırlanta (1.39 karat)’ya ilaveten, Jewellery modelinin kadranının ortasında 144 adet daha Top-Wesselton (0.531 karat) pırlanta bulunuyor.

MB_Boheme_ExoTourbillon_Slim_Jewellery_blue-des-iles_114737.jpg MB_Boheme_ExoTourbillon_Slim_Jewellery_coquelicot_114737.jpg

Boheme saatleri mümkün olan en yüksek mekanizma performansı ve dakiklik için Montblanc Laboratory Test 500’e maruz bırakılıyor.

MB_Boheme_calibre_29-24_back.jpg MB_Boheme_calibre_29-24_front.jpg

MB_Boheme_calibre_29-24_explosion.jpg

Serinin bir diğer üyesi olan Boheme ExoTourbillon Slim 110 Years Anniversary modeli, markanın 110. kuruluş yıl dönümüne ithafen hazırlanmış. Markanın özüne dönüş sinyalleriyle hazırladığı bu özel saati, mavi lake ile renklendirilmiş ve gözlerinde yakut taşların kullanıldığı yılan motifi ve katmanlı kadranıyla birlikte benzerlerinden sıyrılmayı başarıyor. 

MB_Boheme_ExoTourbillon_Slim_110years_115939.jpg

Serinin son üyesi ise Boheme Automatic Date modeli. Otomatik kalibre MB 24.17 ile sunulan saat, alışılagelmişin aksine saat 6 yönündeki tarih penceresiyle aşırıya kaçmadan şıklığın tarifini yapıyor.

MB_Boheme_Date_Automatic_114734.jpg

34mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip modelin ön ve arka kısımlarında safir kristal camlara yer verilmiş. Bezelde yer alan 72 adet Top-Wesselton (0.533 karat) serinin olmazsa olmaz tasarım öğelerinden. Saat, değiştirilebilir kayış sistemine ilaveten paslanmaz çelik bilezik opsiyonunu da kullanıcısına sunuyor.

Yeni Montblanc Boheme modellerini Ekim 2016’dan itibaren dünya çapında faaliyet gösteren Montblanc butiklerinde inceleyebilirsiniz.

Benzer İncelemeler