alexa Montblanc Yenilikler 2019 | Heritage | Montblanc | SIHH 2019 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Heritage – SIHH 2019 Koleksiyonu

Montblanc, Heritage koleksiyonuna eklediği limitli ve seri üretim modellerle SIHH 2019’un en şık çıkışlarından birini yapıyor.

montblanc-heritage-collection-sihh-2019-1.jpg

Montblanc, SIHH 2019 kapsamında kesinlikle dersine en iyi çalışan markalardan biri. Taşıdığı ismin asaletine yakışır şıklıkta modelleriyle bilinen marka bu sene de geleneği bozmuyor. Heritage koleksiyonuna 4’ü seri 2’si limitli üretim olmak üzere 6 yeni model eklenmiş.

montblanc-heritage-collection-sihh-2019-2.jpg

40mm çapında paslanmaz çelik veya 18K pembe altın kasaya sahip Montblanc Heritage Automatic, sade kadranı ve vintage detaylarıyla ön plana çıkıyor. Safir kristal cam ve 50 metre su geçirmezlik değerine sahip model, otomatik MB 24.09 kalibreye ev sahipliği yapıyor. Sellita SW300 tabanlı mekanizma 4Hz’de çalışıyor ve 38 ile 42 saat arasında değişen güç rezervine sahip. Montblanc Heritage Automatic’in liste fiyatı altın kasalı model için 7900€, paslanmaz çelik kasalı ve hasır örgü bilezikli model için 2150€, paslanmaz çelik kasalı ve timsah derisi kayışlı model için ise 1950€ olarak açıklandı.

montblanc-heritage-automatic-1.jpg montblanc-heritage-automatic-2.jpg

montblanc-heritage-automatic-3.jpg

montblanc-heritage-automatic-4.jpg montblanc-heritage-automatic-5.jpg

Serideki bir diğer model ise Montblanc Heritage Automatic Day-Date. 39mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip saat kardeşinden farklı olarak gün ve tarih komplikasyonlarını bünyesine katmış. Montblanc Heritage Automatic Day-Date’de bulunan otomatik kalibre MB 24.18, 21 taşlı, 4 Hz’de çalışıyor ve 42 saat güç rezervine sahip. Saatin fiyatı 2450€ olarak açıklandı.

montblanc-heritage-automatic-day-date-1.jpg

Aynı serinin üçüncü versiyonu için GMT komplikasyonunu seçen Montblanc, 40mm çapında paslanmaz çelik kasaya, mavi GMT koluna ve kadranın etrafına konumlandırdığı 24 saatlik indekslere sahip modelinde beyaz ve somon renkli kadranlı, deri kayışlı ve hasır örgü çelik bilezikli olmak üzere 3 farklı seçenek yaratmış. Modellerin fiyatları deri kayışlı alternatifler için 2700€, çelik bilezikli için ise 2950€ olarak açıklandı.

montblanc-heritage-gmt-1.jpg montblanc-heritage-gmt-2.jpg

montblanc-heritage-gmt-3.jpg

Seri üretim modellerin sonuna yaklaşırken bir çıkarmasını da kronograflı versiyon ile yapan MB, eleştirmenlerden tam not almayı hak ediyor. 42mm çapında paslanmaz çelik kasa, bombeli safir kristal cam, 50 metre su geçirmezlik, son derece sade tasarlanmış Bi-Compax kronograf yerleşimli kadran, otomatik Monopusher kronograflı kalibre gibi özelliklerle donatılan saatin liste fiyatı, deri kayışlı model için 4700€, çelik bilezikli model için ise 4960€ olarak açıklandı.

montblanc-heritage-perpetual-calendar-limited-edition-100-1.jpg montblanc-heritage-perpetual-calendar-limited-edition-100-2.jpg

montblanc-heritage-perpetual-calendar-limited-edition-100-3.jpg

Montblanc’ın Heritage Manufacture adı altında tanıttığı saatler ise zarafetin ve yüksek saatçiliğin tek bir kasada toplanmış hali şeklinde karşımıza çıkıyor. 40mm çapında paslanmaz çelik ve 18 ayar pembe altın versiyonları ile saat meraklılarını selamlayan Montblanc Heritage Manufacture Perpetual Calendar kadranında vintage MB logosunu gururla taşıyor. Ön ve arka yüzeylerinde safir kristal cam bulunan modelin su geçirmezlik değeri 50 metre olarak belirlenmiş. 3 yıllık araştırma ve geliştirme sürecinin sonunda ortaya çıkan, tamamen in-house üretilmiş otomatik kalibre MB 29.22 ile donatılan saat ince kasasıyla dikkat çekiyor. 28000vph’de çalışan 77 taşlı mekanizmanın güç rezervi 48 saat olarak belirtilmiş. Montblanc Heritage Manufacture Perpetual Calendar’ın liste fiyatı paslanmaz çelik kasalı model için 15.000€, 100 adetle limitli sayıda üretilecek, 18 ayar pembe altın kasalı model için ise 25.000€ olarak belirtildi.

montblanc-heritage-monopusher-chronograph-1.jpg montblanc-heritage-monopusher-chronograph-4.jpg

montblanc-heritage-monopusher-chronograph-3.jpg

montblanc-heritage-monopusher-chronograph-2.jpg montblanc-heritage-monopusher-chronograph-5.jpg

Son olarak -evet, en iyiyi en sona sakladım- karşınızda Montblanc Heritage Manufacture Pulsograph. Sanırım son yıllarda gördüğüm en başarılı vintage temalı, Bi-Compax kronograf saatle karşı karşıyayız. 40mm çapında paslanmaz çelik kasa, son derece şık ve minimalist çizgiler, nefes kesici güzellikte somon rengi kadran, kadran etrafına konumlandırılmış pulsometre skalası, kadrandaki tüm mavi detaylar, yazarken dahi heyecanlanmamak elde değil. Tüm bu güzelliklere ek olarak saatin içinde bulunan, 2,5 Hz’de çalışan, 22 taşlı, 55 saat güç rezervli, kurmalı kalibre MB 13.21, yani esasında bir Minerva. Yalnızca 100 adet üretilecek bu modele sahip olmanın bedeli ise 28.000€.

montblanc-heritage-pulsograph-limited-edition-100-1.jpg montblanc-heritage-pulsograph-limited-edition-100-2.jpg

montblanc-heritage-pulsograph-limited-edition-100-3.jpg montblanc-heritage-pulsograph-limited-edition-100-4.jpg

Benzer İncelemeler