alexa Montblanc | Watches & Wonders Yenilikler | 126095 | 126078 | 126464 | Heritage
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Heritage Yenilikleri

Montblanc, 1940’lı ve 50’li yılların ikonu Minerva klasik kol saatlerinden ve yeni nesil ‘neo-dandy’ tarzından ilham aldı; Heritage koleksiyonuna vintage estetiği, zarif komplikasyonlarla birleştiren üç yeni model ekledi.

Minerva kol saatlerine saygı niteliğinde tasarlanan Heritage modelleri, saat yapımının zarafetini günümüzün cesur tasarımlarıyla harmanlıyor. Yeni modeller, tamamen parlatılmış 40 ve 42mm kasalar, fasetli kavisli boynuzlar ve yükseltilmiş safir kristal camlarla geliyor.

Montblanc Heritage Manufacture Pulsograph Limited Edition 100 (Ref. 126095)

Yalnızca 100 adetle limitli üretilen Montblanc Heritage Manufacture Pulsograph, 40mm, parlatılmış 18K pembe altın kasayla sunuluyor. Modelin kadranının üzerinde çizilmeye karşı dayanıklı, yansıma önleyici kaplamalı, kenarları yükseltilmiş, bombeli safir kristal cam yükseliyor. Kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösterirken; arka kapaktaki safir kristal cam bölmesinden mekanizma izlenebiliyor. Saatin tek tuşlu kronograf özelliğini kontrol eden buton, saat 2 konumuna yerleştirilmiş.

126095-montblanc-heritage-manufacture-pulsograph-limited-edition-rose-gold-1.jpg

Rafine tütün rengi kadran, 1940’lardan ve 50’lerden gelen birkaç klasik tasarım unsuruna ev sahipliği yapıyor. ‘Grainé’ saat halkası ve güneş ışını deseniyle süslenen kadran, 18K pembe altın kaplamalı, parlayan büyük rakamlar, markörler, dauphine tarzı saat ve dakika kolları, baton tarzı saniye kolları ve kronograf göstergeleriyle tamamlanmış.

126095-montblanc-heritage-manufacture-pulsograph-limited-edition-rose-gold-2.jpg

Model, elden kurmalı mekanizma, Calibre MB M13.21 ile çalışıyor ve tam kurulumda ortalama 55 saatlik güç rezervi sağlıyor.

126095-montblanc-heritage-manufacture-pulsograph-limited-edition-rose-gold-4.jpg 126095-montblanc-heritage-manufacture-pulsograph-limited-edition-rose-gold-5.jpg

Montblanc Heritage Manufacture Pulsograph Limited Edition 100, ‘sfumato’ tekniğiyle boyanmış, kahverengi timsah derisi kayış ve 18K pembe altın tokayla tamamlanıyor.

Montblanc Heritage Monopusher Chronograph (Ref. 126078)

Montblanc Heritage Monopusher Chronograph modeli, bu koleksiyondaki diğer modellerin aksine, 42mm paslanmaz çelik kasayla saatseverlerle buluşuyor. Parlak ve mat zeminlerin birlikte kullanıldığı kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Ön tarafta diğer modellerle aynı özelliklere sahip olan safir kristal cam yer alıyor. Tek tuşlu kronograf özelliği, ayar koluyla entegre edilmiş.

126078-montblanc-heritage-monopusher-chronograph-1.jpg

Bu modeli, otomatik mekanizma, Calibre MB 25.12 çalıştırıyor ve tam kurulumda ortalama 48 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Saatin somon renkli canlı kadranında zaman, siyah rodyum kaplama büyük rakamlar ve markörler aracılığıyla okunuyor. Kadranın dikkat çeken diğer özellikleri arasında mavi ‘rack minuterie’, siyah rodyum kaplama, parlayan dauphine tarzı akrep-yelkovan, kontrast yaratmak için mavileştirilmiş baton tarzı saniye ve kronograf göstergeleri yer alıyor.

126078-montblanc-heritage-monopusher-chronograph-2.jpg

Montblanc Heritage Monopusher Chronograph, ‘sfumato’ tekniğiyle boyanmış, gri timsah derisi kayış ve paslanmaz çelik tokayla tamamlanıyor.

Montblanc Heritage Automatic (Ref. 126464)

Montblanc Heritage Automatic, 40mm çapında, parlatılmış 18K sarı altın kasayla sunuluyor. Ön tarafta, diğer modellerle aynı özelliklere sahip olan safir kristal cam yer alıyor. Kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

126464-montblanc-heritage-automatic-1.jpg

Modelin İngiliz yarış yeşili kadranı, Super-LumiNova dolgulu, 18K sarı altın kaplama, kavisli, Dauphine tarzı kollar, büyük rakamlar ve markörleriyle dikkat çekiyor. Lake uygulanan kadran, tüm bu altın detaylarla oldukça farklı bir görünüm sağlıyor.

126464-montblanc-heritage-automatic-2.jpg

Diğer tüm Montblanc Heritage Automatic modelleri gibi bu model de otomatik mekanizma, Calibre MB 24.27 ile çalışıyor ve tam kurulumda ortalama 42 saatlik güç rezervi sağlıyor.

Saatin ‘sfumato’ tekniğiyle boyanmış, İngiliz yarış yeşili timsah derisi kayışı, 18K sarı altın tokayla tamamlanıyor.

Benzer İncelemeler