alexa Montblanc 2024 Yenilikler | Watches & Wonders 2024 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Iced Sea Automatic Date Yeni Modeller

Montblanc Iced Sea Otomatik Date koleksiyonu, bu buzul manzarası üzerine düşen güneşin sıcak tonlarından ilham alan iki yeni edisyonla büyümeye devam ediyor.

montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-11.jpg montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-12.jpg

2022 yılında lansmanı yapılan Montblanc Iced Sea Automatic Date koleksiyonu, Mont-Blanc masifindeki Mer de Glace buzulundan ilham alan kadranlarıyla saat dünyasının dikkatini çekti. Koleksiyonu zenginleştiren Montblanc şimdi iki yeni modeli görücüye çıkarıyor: siyah buzul desenli kadrana sahip bronz tonlu model ve yeni bordo buzul desenli kadrana sahip paslanmaz çelik versiyon.

montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-13.jpg

Montblanc Iced Sea Automatic Date – Bronz Tonlu Versiyon

Buzul üzerinde batan güneşin rengini yakalayan bu yeni Montblanc Iced Sea Otomatik Tarih, siyah buzul desenli kadranı sıcak bronz tonlu kasayla birleştirerek Montblanc Iced Sea Otomatik Tarih koleksiyonuna yeni bir estetik katıyor. Yeni bronz tonlu saat, bronzdan bir buçuk kat daha dayanıklı, korozyona ve paslanmaya karşı oldukça dayanıklı özel bir alaşım olan bakır alüminyumdan yapılmış bir kasayla geliyor. Standart bronz (bakır ve kalay) veya pirinçten (bakır ve çinko) farklı olarak alüminyum ve bakır karışımından üretiliyor. Bakır alüminyum normal bronzdan daha dayanıklı olsa da zamanla çekici bir patina alıyor.

montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-14.jpg montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-15.jpg

Bu yeni bronz tonlu versiyon, yeni iki renkli tek yönlü anodize alüminyum çerçeve, vintage Minerva ihracat mühründen ilham alan yeni bir Montblanc Iced Sea logosu ve titanyum arka kapak üzerinde bronz tonlu bir kaplamaya sahip daha büyük tüplü dalgıç 3D gravür ile birlikte geliyor. Saate, kahverengi çerçeveli, değiştirilebilir siyah kauçuk kayış eşlik ediyor.

montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-16.jpg montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-17.jpg

Montblanc Iced Sea Automatic Date – Bordo Tonlu Versiyon

İkinci yeni edisyon, buzullara çarpan akşam güneşinin koyu kırmızı renginden ilham alan yepyeni bordo tonlu kadranı sunuyor. Bu model, siyah seramik tek yönlü bezel ile eşleştirilmiştir ve bilekten ayarlanabilen, değiştirilebilir paslanmaz çelik bir bilezikle donatılmıştır, böylece her kullanıcı kendi mükemmel ayarını bulabilir.

montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-18.jpg montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-19.jpg

Aktif bir ortamda optimum performans için her saat, darbeye, manyetik, sıcaklığa ve suya (yaklaşık 30 bar'a kadar) dayanıklı olduğundan ve bağlantı elemanlarının daha fazla güvenlik için güçlendirilmiş olduğundan emin olmak amacıyla Montblanc Laboratuvar Testine tabi tutuluyor. Saatler aynı zamanda buzul temasına uygun olarak düşük mavi ışıkta ışıldayan bir gölgede parlayan ibrelere, indekslere ve çerçevedeki saat 12 konumundaki noktalara Super-LumiNova® eklenmesi sayesinde optimal görünürlük sunuyor. Bronz tonlu versiyonun bezeli, sportif aktiviteleri zamanlamanın ek bir yolu olarak ilk 15 dakikayı kontrast renkte sunuyor.
Tüm Montblanc Iced Sea Otomatik Tarih saatleri otomatik mekanizmalarla hayat buluyor ve saati, dakikayı, saniyeyi ve saat üçte yönünde tarihi gösteriyor. Ayrıca kullanıcının daha donanımlı ve bir sonraki maceraya hazır olması için bir saat taşıma çantasıyla birlikte geliyorlar.

montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-20.jpg montblanc-iced-sea-automatic-date-yeni-modeller-21.jpg

Benzer İncelemeler