alexa 117537 | Montblanc | Summit | Smartwatch
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc Summit Smartwatch

montblanc-logo-son.png

Yazım gereçleri konusunda sektörün duayen isimleri arasında yer alan Montblanc, yakın zamanda hız verdiği lüks saat ürün grubundan farklı bir model ile inceleme köşemizin konuğu oldu. 

Alman menşeli ünlü marka, yakın zamanda saatseverlerin beğenisine sunduğu yeni akıllı saati Montblanc Summit ile mercek altında...

montblanc-summit-117537-8-.jpg

Son birkaç yıldır müthiş bir ivme ile genişleyen akıllı saat pazarına kayıtsız kalmayan Montblanc, geçtiğimiz günlerde Londra’da düzenlenen özel bir etkinlik ile bu segmente yeni bir soluk getiren modeli Summit ile boy göstermişti. Markanın son yıllarda geleneksel lüks saatçilik konusunda kaydettiği gelişmenin yanında modern gereksinimleri de kulak arkası etmediğine ispat niteliği taşıyan model, Montblanc’ın görkemli tarihinden gelen detayları ileri teknoloji ürünü özelliklerle aynı çatı altında topluyor.

montblanc-summit-117537-1-.jpg

Montblanc Summit, markanın saat ürün grubunda yer alan modellerden aşina olduğumuz tarzda hazırlanmış bir kasa ile geliyor. 46mm x 12.5mm boyutlarında tasarlanan kasa, kalın boynuz formu ve geniş bezeli ile oldukça maskülen bir görünüm sunuyor. Paslanmaz çelik, paslanmaz çelik üzeri siyah PVD kaplama ve titanyum malzeme alternatifleri bulunan kasanın ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal cam yer alıyor. Modelin tüm fonksiyonlarının kontrol edilebildiği ayar tepesi de yine markanın klasik modellerinden izler taşıyor. Kolda oldukça dikkat çekici bir duruş sergileyen model, başarılı kasa tasarımı sayesinde konfordan da ödün vermiyor.

montblanc-summit-117537-11-.jpg

montblanc-summit-117537-5-.jpg montblanc-summit-117537-2-.jpg

Modelin ön yüzünde 400 x 400px çözünürlüğe sahip AMOLED ekran yer alıyor. 1.39” boyutuyla okunabilirlik konusunda gayet başarılı sonuçlar sunan ekranın “always on” özelliği ile sürekli açık kalması sağlanabiliyor. Klasik Montblanc kadran ara yüzü ile desteklenebilen bu özellik sayesinde, Montblanc Summit’in normal bir kol saati görümüne bürünmesi için sadece tek bir dokunuş yeterli oluyor.

montblanc-summit-117537-7-.jpg

Montblanc Summit modelinin içerisinde Android Wear 2.0 yazılımı ve Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemci görev yapıyor. Akıllı saatlerin en çok faydalanılan özelliklerinden sağlık ve egzersiz gibi konularda kişisel pek çok veriyi görüntüleme ve depolama fonksiyonları bulunan ara yüzü sayesinde oldukça pratik bir kullanım vaat eden modelin menüsünde, e-mail görüntüleme veya hava durumu takibi gibi uygulamalar da yer alıyor. Rakipleriyle kıyaslandığında, henüz bünyesinde yer almayan GPS ve NFC özellikleri nedeniyle bir klik geride kalan model, ispatlanmış Montblanc kalitesi ve klasik saat tarzına yakın şekilde konfigüre edilebilecek materyal ve kadran tarzları ile bu açığı kapatmayı başarıyor.

montblanc-summit-117537-4-.jpg

Modelin üzerinde, Montblanc’ın deri ürünlerinin tasarlandığı stüdyonun imzasını taşıyan İtalyan malı bir kayış yer alıyor. Modelin görüntüsüyle uyumlu bir duruş sunan dana derisi siyah kayış, kullanım konforu konusunda da bekleneni fazlasıyla karşılıyor.

montblanc-summit-117537-6-.jpg montblanc-summit-117537-3-.jpg

Mayıs 2017 ile birlikte butiklerde yer alması planlanan model, hızla gelişen akıllı saat pazarında özellikle geleneksel saat görüntüsünden fazla uzaklaşmadan ileri teknoloji ürünü özelliklerle hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen kullanıcılar için mükemmel bir alternatif gibi görünüyor. Koleksiyonda yer alan paslanmaz çelik & PVD modeller için US$890, titanyum olan versiyon için ise US$1000 satış fiyatı öngörülüyor (ABD listesi). 

montblanc-summit-117537-9-.jpg montblanc-summit-117537-10-.jpg

Benzer İncelemeler