alexa Montblanc | TimeWalker | Chronograph | 116100
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Montblanc TimeWalker Chronograph

montblanc-logo-son.png

SIHH 2017 fuarında baştan aşağı yenilediği ürün grupları ile sektöre yeni bir heyecan getiren Montblanc, özellikle eski otomobil yarışlarından esinlenerek tasarladığı yeni TimeWalker koleksiyonu ile adından bolca söz ettirmişti.

montblanc-timewalker-116100-3-.jpg

Yeni TimeWalker koleksiyonunda, klasik üç kollu modelden 1/1000sn hassasiyetinde ölçüm yapabilen kronograf ve Exotourbillon komplikasyonlu modele kadar geniş bir ürün çeşitliliği bulunuyor. Bugün bizim inceleme köşemize konuk ettiğimiz saat, fiyat etiketi ile de dikkatleri üzerine çeken, Montblanc TimeWalker Chronograph.

montblanc-timewalker-116100-11-.jpg

Fiyat etiketi 5000 USD altında, spor görünümlü bir saat üretmek amacıyla yola çıkan Montblanc, TimeWalker koleksiyonu ile SIHH 2017’de boy göstermiş ve saat meraklıları kadar otoritelerden de olumlu bir geri dönüş almayı başarmıştı. Özellikle genç yaştaki ve Montblanc kalitesini hedefleyen kullanıcılar düşünülerek tasarlanan modele gelin yakından bakalım.

montblanc-timewalker-hugh-jackman.jpg

“TimeWalker koleksiyonunun bu kadar popüler olmasında Hugh Jackman ile yapılan reklam çalışmalarının da payı olduğunu unutmayalım. “

43mm paslanmaz çelik kasaya sahip model 15.2mm kalınlığa sahip. Yarış otomobillerinden esinlenerek hazırlanan kontrast detaylar içim paslanmaz çelik kasa üzerinde siyah seramik bezel tercih edilmiş. Seramik bezele, kurma kolu ve kronograf butonlarının bağlantı noktalarındaki siyah detaylar eşlik etmiş. Montblanc TimeWalker Chronograph için su geçirmezlik değeri ise 100 metre olarak ayarlanmış.

montblanc-timewalker-116100-4-.jpg

“Saatin boynuzlarına, spor otomobillerden aşina olduğumuz havalandırma ızgarasından esinlenilmiş bir tasarım detayı eklenmiş. “

Montblanc TimeWalker Chronograph için iki farklı kadran opsiyonu sunuluyor. Benim favorim, hem kontrast renk paleti hem de sun-burst efektli kadran zemininden dolayı, incelememize de konu, gümüş renkli versiyon. Kronograf dizilimi 12-6-9 pozisyonlarında Tri-Compax formasyonunda uygulanmış. 9 konumundaki saniye alt kadranında Montblanc logosu kullanılmış. Saatin indeksleri baton ve büyük rakam kombinasyonundan oluşuyor.

montblanc-timewalker-116100-1-.jpg

Modelin arka yüzünde, vidalı ve safir kristal cam bölmeli kapak tercih edilmiş. Karartılmış camın ardından seyredilebilen mekanizma, Sellita SW500 baz alınarak tasarlanmış Caliber Ref. MB.25.07. 4Hz frekansında çalışan 25 taşlı otomatik mekanizma, tam kurulumun ardından 46 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

montblanc-timewalker-116100-6-.jpg

Montblanc TimeWalker Chronograph paslanmaz çelik bilezik, siyah deri ve siyah kauçuk olmak üzere üç farklı opsiyonla sunuluyor. Burada da benim favorim, saatin genel tasarım detaylarına uygun olarak hazırlanmış delikli siyah deri kordon.

montblanc-timewalker-116100-5-.jpg montblanc-timewalker-116100-7-.jpg

SIHH 2017 fuarında inceleme fırsatı bulamadığım model, fiyat/performans oranı ve tasarım detayları ile beni etkilemeyi başardı. Aynı fiyat bandındaki modeller ile kıyaslandığında Montblanc prestiji ve işçiliği ile alışveriş listesinde üst sıralarda yer alacak bu modeli bileğinizde mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

montblanc-timewalker-116100-9-.jpg montblanc-timewalker-116100-10-.jpg

Benzer İncelemeler