alexa Nomos | Ahoi | Neomatik 38 | Date | Sand | Sky | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Ahoi Neomatik 38 Date Sand & Sky

Alman üretici Nomos, çok yönlülüğü ile öne çıkan Ahoi serisini iki yeni model ile güncelliyor.

nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-1.jpg

Saat dünyasının nevi şahsına münhasır Alman isimleri arasında yer alan Nomos, Bauhaus akımını akıllara getiren sade ancak işlevsel tasarımları kadar modern çözümler sunan manifaktür kalibreleriyle de öne çıkan butik isimler arasında yer alıyor.

nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-2.jpg

Özgün markanın çok yönlü karakteri ile dikkat çeken model ailesi Ahoi, yakın zamanda koleksiyona eklenen iki yeni referans ile bir kez daha saat severlerin karşısına çıkıyor. 

nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-3.jpg

Yeni koleksiyon kadran renkleri ile birbirlerinden ayrılan iki versiyondan oluşuyor. Sand (kum beji) ve Sky (gökyüzü mavisi) tonlarda tasarlanan kadranlar, indeks ve rakam markörlere ev sahipliği yapıyor. Zamanın baton kollar vasıtasıyla okunduğu sade kadran, neon turuncu renkli saniye kolu ile hareket kazanıyor. Kadran rengine uygun disk ile donatılan tarih penceresi ise, kadran bütünlüğünü bozmadan, saat 3 hizasında yerini alıyor.

nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-4.jpg nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-5.jpg

38.5mm çapında ve 9.9mm (cam arka kapak) veya 9.8mm (çelik arka kapak) boyutlarında tasarlanan şık kasa, parlak paslanmaz çelikten üretiliyor. Yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam ile donatılan kasa, kırmızı koruma contalı kilitli kurma kolunun da yardımıyla, 200 metreye kadar su geçirmiyor.

nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-6.jpg nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-7.jpg

Tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunan otomatik DUW 6101 mekanizma ile donatılan modellere, mavi, koyu gri ve siyah renklerde tekstil kayılar eşlik ediyor. 

nomos-ahoi-neomatik-38-date-sand-sky-8.jpg

Modellere dair referans ve fiyat bilgisi ise şöyle;

516 Sky - çelik kapak - EUR 3,520
526 Sky - cam kapak - EUR 3,820
517 Sand - çelik kapak - EUR 3,520
527 Sand - cam kapak - EUR 3,820

Benzer İncelemeler