alexa Nomos 2018 Yenilikleri | 1301 | 1302 | 1303 | Autobahn | Glashütte | Neomatik | Nomos | Baselworld 2018 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Glashütte Autobahn

NOMOS_Glashuette_logo.png

Almanya merkezli saat üreticilerinden Nomos, neomatic mekanizmaya sahip yeni modelini duyurdu. Markanın minimalist tasarım anlayışını devam ettirdiği yeni modeli Almanya otobanlarından ilham alıyor.

1303-autobahn-neomatik-41-date-sports-gray-2-.jpg

3 farklı versiyonu bulunan model 41mm paslanmaz çelik kasa içerisinde sunuluyor. Uzun luglar ve kendine has tepe tasarımı ile yeni Autobahn modeli markanın tasarım çizgileri içerisinde üretilmiş. Yeni model 100 metre su geçirmezlik değeri sunuyor.

nomos-glashutte-autobahn-1-.jpg

Nomos Autobahn modeli için uzun uzun konuşabileceğimiz kısım ise kadranı, ilk bakışta saat 8 ile 4 arasına konumlandırılan çizgiler Alman otoyollarından ilham alınarak tasarlanmış. Superluminova kaplamanın da uygulandığı çizgilerde karanlık ortamlarda büyük bir seyir zevki sunuluyor.

nomos-glashutte-autobahn-5-.jpg nomos-glashutte-autobahn-8-.jpg

nomos-glashutte-autobahn-3-.jpg nomos-glashutte-autobahn-4-.jpg

3 farklı kadran rengi ile sunulan yeni modelde küçük saniye saat 6 konumunda, büyük tarih penceresi de küçük saniye alt kadranının altına yerleştirilmiş. Saniye alt kadranında tercih edilen iç bükey form sayesinde kadran derinlik kazanmış.

nomos-glashutte-autobahn-9-.jpg nomos-glashutte-autobahn-7-.jpg

nomos-glashutte-autobahn-6-.jpg

Modelin kalbinde yeni neomatic DUW 6101 kalibre görev yapıyor. Yeni in-house mekanizma sayesinde tarih ayarlama işleme de oldukça kolaylaşmış. Tarih ayarlama işlemi mekanizmaya zarar vermemek için her zaman ileri doğru yapılırken, yeni kalibre sayesinde tarih fonksiyonu kolaylıkla ileri ya da geri bir tarihe ayarlanabiliyor. Yalnızca 3.6mm kalınlığa sahip mekanizma sayesinde modelin kasası da oldukça ince tasarlanabilmiş.

nomos-glashutte-autobahn-caliber-1.jpg nomos-glashutte-autobahn-caliber-2-.jpg

nomos-glashutte-autobahn-11-.jpg

nomos-glashutte-autobahn-10-.jpg nomos-glashutte-autobahn-caliber-3-.jpg

Saatin üzerinde tekstil kordon ve paslanmaz çelik toka yer alıyor. Fakat Nomos satış noktalarına giderek lug aralığına uygun farklı deri kordonlarda satın alınabilir.

nomos-glashutte-autobahn-2-.jpg

Nomos Online Butik üzerinden satın alınmak istendiğinde vergiler dahil 4,180 CHF liste fiyatına sahip model 9 iş gününde teslim edilebiliyor. Eminim bu teslim tarihi fuar sonrasında gelecek siparişler ile değişecektir. Elimizi çabuk tutmakta fayda görüyorum.

1301-nomos-glashutte-autobahn-neomatik-41-date-.jpg 1303-nomos-glashutte-autobahn-neomatik-41-date-sports-gray-.jpg

1302-nomos-glashutte-autobahn-neomatik-41-date-midnight-blue-.jpg

Benzer İncelemeler