alexa 1170 | Rose Gold 33 | Metro | Nomos Glashütte | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

NOMOS Glashütte Metro Rose Gold 33 (Ref. 1170)

NOMOS Glashütte’nin ödüllü tasarımlarından Metro, 33mm’lik pembe altın kasasıyla ince bileklere zarif bir soluk getirmeye hazır.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-11.jpg

Alman saat üreticisi NOMOS Glashütte, Metro koleksiyonuna yepyeni bir model ekledi: Metro Rose Gold 33. Tarih boyunca değeri hiç düşmeyen altın, Nomos’un çokça kullanmayı tercih ettiği bir malzeme değil. Buna rağmen marka, 2017 yılında lanse edilen Metro Neomatik 39 modelinde de altını kullanmıştı. ‘Art Work’ serisinin bir parçası olarak sunulan model, pembe altın kasa, kadranda yumuşatılmış gri detaylar ve Horween Genuine Shell Cordovan imzalı kahverengi deri kayışla sunulmuştu.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-2.jpg 1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-8.jpg

Farklı ve çağdaş tasarımlarıyla adından sıkça bahsettiren genç marka NOMOS, ilk Metro modelini 2014 yılında saatseverlerle buluşturmuştu. Yuvarlak kasası, ince boynuzları, konik kolları, ayar kolundaki tırtıllı detaylarıyla birçok tasarım ödülü alan koleksiyon, elden kurmalı ve otomatik mekanizmalarla, birbirinden farklı kasa çaplarıyla ve komplikasyonlu/komplikasyonsuz versiyonlarıyla sunulmuştu. Ancak bu modellerin neredeyse tamamı paslanmaz çelik kasayla geliyordu.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-3.jpg

Glashütteli markanın ikinci altın Metro’su 18K pembe altın kasayla geliyor. Yalnızca 33mm çapa sahip olan model, Metro koleksiyonunun en küçük parçası. Feminen açılara ve sıcak bir görünüme sahip olduğunu söyleyen markanın tasarımcısı Mark Braun, bu modelle saatlerde farklı boyutları tercih eden kişilere ulaşmayı hedeflediklerini iletiyor. Saatin mekanizması safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. Yeni Metro, koleksiyonun imzası niteliğindeki tırtıllı ayar koluyla detaylardaki inceliği yansıtmaya devam ediyor. Kasanın yalnızca 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösterdiğini de ekleyelim.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-1.jpg

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-7.jpg 1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-6.jpg

NOMOS Glashütte Metro 33, markanın kendi bünyesinde üretilen elden kurmalı Alpha kalibreyle hayat buluyor ve tam kurulumda 43 saate kadar güç rezervi sağlıyor.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-9.jpg

Bombeli safir kristal camın altında incelikle hazırlanmış bir kadran bizleri bekliyor. Kasayla aynı malzemeden üretilen kollar, galvanize beyaz gümüş kaplı kadran üzerinden saati gösteriyor. Mor renkteki dakika markörlerine, saat 3,9 ve 12 konumundaki gri saat markörleri eşlik ediyor.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-4.jpg 1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-5.jpg

Zarif model, kolayca değiştirilebilen bej rengi velur kayışla tamamlanıyor. NOMOS Glashütte Metro 33, Eylül ayı itibariyle yalnızca seçilmiş mağazalarda saatseverlerle buluşuyor olacak.

1170-nomos-glashutte-metro-rose-gold-33-10.jpg
Benzer İncelemeler