alexa 140.S2 | 175.S2 | Medecins Sans Frontieres | Neomatik | Tangente | Nomos Glashütte | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

NOMOS Glashütte Tangente Neomatik Médecins Sans Frontières Limited Edition

NOMOS Glashütte, Nobel ödüllü Sınır Tanımayan Doktorlar (Médecins Sans Frontières) organizasyonuna verdiği desteğe yeni bir limitli üretim modelle devam ediyor.

nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-1.jpg

Saat sektörünün butik Alman markaları arasında yer alan NOMOS Glashütte, Nobel ödüllü Sınır Tanımayan Doktorlar (Médecins Sans Frontières) organizasyonunun uzun soluklu destekçileri arasında yer alıyor. Organizasyonun Almanya’daki ayağı olan Ärzte ohne Grenzen aracılığı ile destek vermeye devam eden marka, şimdiye kadar bu uğurda ürettiği 8000 adet saat ile bu anlamlı etkinliğin bir parçası olmanın onurunu yaşıyor.

140-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-1.jpg

Sınır Tanımayan Doktorlar, dünya genelinde 41.000’i aşan çalışanı ile dil, din, ırk, toplumsal cinsiyet ve siyasi görüş gözetilmeksizin, haritalardaki fiziksel sınırlardan bağımsız olarak her bireyin nitelikli sağlık hizmetlerine ulaşması gerektiği inancıyla faaliyetlerine devam ediyor. Organizasyon, kurulduğu günden bu yanan çatışma, doğal afet, salgın hastalık durumlarında ve sağlık hizmetinden yoksun kalan topluluklara insani tıbbi yardım sağlamayı sürdürüyor.

175-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-2.jpg

2018 senesinde sonlanması ön görülen bu işbirliğine devam etme kararı alan NOMOS Glashütte, yeni limitli üretim modeller ile bir kez daha organizasyona destek veriyor.

175-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-1.jpg

Yeni modeller için markanın beğenilen model platformlarından Tangente Neomatic seçilmiş. 38.5mm x 7.2mm veya 35mm x 6.9mm boyutlarında tasarlanmış iki alternatifi bulunan modelin kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmelere dayanıklı safir kristal camın, arka yüzünde ise safir kristal cam bölmeli kapağın görev yaptığı kasaların su basıncına dayanıklılık değerleri ise 50 metre / 5 bar ile sınırlandırılmış.

175-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-3.jpg

175-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-4.jpg 175-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-5.jpg

Her iki model galvaniz kaplamalı beyaz/metalik gri tonda tasarlanmış kadranlara ev sahipliği yapıyor. Baton ve büyük rakam indekslerin ve yine baton tarzı siyah okside kolların eşlik ettiği kadranın saat 6 yönünde yer alan Ärzte ohne Grenzen yazısı ve saat 12 markörünün kırmızı rengi, modellerin atfedildiği organizasyona vurgu yapıyor.

140-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-2.jpg 140-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-3.jpg

175-s2-nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-6.jpg

Yeni modellerin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber DUW 3001 görev yapıyor. 27 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapıyor ve tam kurulumda 43 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Markanın patentli eşapmanı NOMOS Swing System ile donatılmış mekanizma, Rodyum kaplama yüzeyler üzerine işlenen Glashütte tarzı şeritleri ve mavileştirilmiş vidaları ile şık dekoratif özellikler de sunuyor.

nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-2.jpg

Her biri 250’şer adet ile sınırlı üretilen modeller 18mm veya 19mm boynuz genişliğinde tasarlanmış ve NOMOS imzalı katlanır klipslerle sabitlenen esnek paslanmaz çelik bilezikler ile geliyor.

nomos-glashutte-tangente-neomatik-medecins-sans-frontieres-3.jpg

2740,00 EUR ve 2880,00 EUR etiket fiyatı taşıyan modellerden sağlanan gelir, satılan saat başına 250,00 EUR olmak üzere Sınır Tanımayan Doktorlar organizasyonun Almanya ayağı olan Ärzte ohne Grenzen’e bağışlanacak.

Benzer İncelemeler