alexa 499 | Plum | Tetra | Nomos Glashütte | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

NOMOS Glashütte Tetra Plum (Ref. 499)

Yepyeni, cesur ve çarpıcı... NOMOS Glashütte, yeni modeli Tetra Plum ile hayatın içindeki en dikkat çekici renklerden birini bileklere taşıyor.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-1.jpg

Sade şıklığı, zarif tasarımı ve Alman işçiliğiyle genç markalar arasında sıkça adından söz ettiren Glashütteli NOMOS, göz alıcı mor kadranlı yeni saati Tetra Plum ile bize oldukça cömert davranan doğaya saygısını sunuyor.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-2.jpg

Doğa, tüm yaşamı içinde barındıran, kendini hiç durmadan yenileyen ve döngüsü olan varoluş özü. Bu öz insanlığın bütün nankörlüğüne rağmen bizi besliyor, kucaklıyor, koruyor ve yaşama olanak sağlıyor. Bunu yaparken bize o kadar cömert davranıyor ki ardı arkası gelmeyen ihtiyaçlarımızı karşılamak için, sanayileşmenin ve güç hırsının onda açtığı zararlara aldırmadan bizi doyurmak için çalışmaya devam ediyor.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-3.jpg

Bu döngünün bir nimeti de ilkbaharda çiçek açan, uzun ve sıcak bir yaz boyunca olgunlaştıktan sonra sonbaharın başında hasat edilmeye hazır hale gelen elmalar, kayısılar, kirazlar, şeftaliler, armutlar ve tabii ki mor erikler. Nomos’un yeni Tetra Plum’ı da numaralardaki gümüş detayların, indekslerin ve kolların kattığı sofistike dokunuşla adeta mor erikler kadar lezzetli görünüyor.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-4.jpg

NOMOS Glashütte Tetra Plum 29.5mm çapa sahip kare paslanmaz çelik kasayla geliyor. Mekanizmayı arkada iki parçadan oluşan ve dört vidayla sabitlenen paslanmaz çelik arka kapak koruyor. Bir mekanik saat için oldukça ince olan model (6.3mm), iki katmandan oluşan boynuzlarıyla son derece uyumlu. Kasa yalnızca 30 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-5.jpg

499-nomos-glashutte-tetra-plum-9.jpg 499-nomos-glashutte-tetra-plum-10.jpg

Gelelim saatin en önemli parçalarından olan mekanizmasına. Alman marka bu konuda da gerçekten çok başarılı. Tetra Plum ‘swing system’ ile donatılmış elden kurmalı NOMOS Caliber 4301 ile hayat buluyor. Bu teknolojik yeteneğe sahip olmak, markanın kalibre kalitesini ve saatlerinin güvenilirliğini garanti etmesini sağlıyor. Mekanizma tam kurulumda minimum 43 saatlik güç rezervi sağlıyor.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-11.jpg

Oldukça zarif görünen kadranda zamanı rodyum kaplama kollar gösteriyor. Güç rezervi saat 12 ve 1 arasındaki göstergeden okunabiliyor. Yuvarlak alt saniye kadranı, Tetra’nın titizlikle şekillendirilmiş köşelerine zıt bir dokunuş katıyor. Genel olarak saatin tasarımı için, geniş bileklerle uyumlu, zamansız ve çağdaş diyebiliriz.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-7.jpg 499-nomos-glashutte-tetra-plum-8.jpg

NOMOS Glashütte Tetra Plum, velur gri deri kayışla tamamlanıyor. Model bu ay itibariyle seçilmiş bayilerde saatseverlerle buluşuyor olacak.

499-nomos-glashutte-tetra-plum-6.jpg

Benzer İncelemeler