alexa Nomos | Zurich | Worldtimer | True Blue | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Nomos Zurich Worldtimer True Blue

NOMOS_Glashuette_logo.png

Sade ve işlevsel tasarımları geleneksel saatçilik ile harmanlayan Nomos, dünya saati özellikli modeli Zurich Worldtimer True Blue ile inceleme köşemize konuk oldu.

nomos-world-timer-function-807-5-.jpg

Nomos Glashutte, sade ve işlevsel tasarımları geleneksel saatçilik ile harmanlayan ve uygun fiyatlı ürünler ile kullanıcılarına sunan özgün bir marka. Hem kullanım konforu hem de mühendislik açısından fiyat/performans oranı yüksek modelleriyle tanınan markanın kendine has bir hayran kitlesi olduğunu söylesek abartmış olmayız. Özellikle Alman Bauhaus akımını akla getiren fonksiyonel modellere imza atan butik markanın, ünü her geçen gün büyüyor.

nomos-world-timer-function-807-11-.jpg nomos-world-timer-function-807-9-.jpg

Nomos’un dünya saati özelliğine getirdiği yorum ise gayet pratik bir kullanım sunuyor. Saat 2 noktasına yer alan buton ile dünya saati diskini istediğiniz şehre göre ayarlayabiliyorsunuz.

İnceleme köşemizin bugünkü konuğu olan Zurich Worldtimer True Blue modeli, markanın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı ve yine dünya saati özellikli Weiltzeit versiyonunun güncel hali diyebiliriz. Yeni modele ismini veren mavi tonunun yanında, tamamen Nomos tarafından geliştirilen eşapmana da bünyesinde yer veren modele gelin yakından bakalım. 

Modelin kasası paslanmaz çelikten üretilmiş. 39.9mm çapında tasarlanan kasanın kalın boynuz yapısı nedeniyle oldukça tok bir görüntü sunduğunu görmek mümkün. Tamamı parlatılmış yüzey formuyla hazırlanmış kasanın ön ve arka yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar yer alıyor. Modelin endüstriyel çizgileriyle örtüşen düz ve ince bezeliyle oldukça sade bir görüntü sunan kasanın sağ tarafında üzeri Nomos imzalı ayar tepesi ve dünya saati özelliğini kontrol eden buton yer alıyor. Su geçirmezlik değeri 30M ile sınırlandırılan kasanın safir kristal pencereli arka kapağı ise gövdeye altı adet minyatür vida ile sabitlenmiş.

nomos-world-timer-function-807-4-.jpg

Zurich Worldtimer True Blue modeli, isminde de geçtiği üzere, mat yüzey formuna sahip mavi tonda hazırlanmış bir kadran ile geliyor. Dünya saati özellikli modellerin genelinden farklı olarak oldukça sade bir dizilim sunan kadran, beyaz tonun hakim olduğu kontrast detaylarıyla rahat ve net bir okunabilirlik sağlıyor.

nomos-world-timer-function-807-7-.jpg

Nomos’un dünya saati özelliğine getirdiği yorum ise gayet pratik bir kullanım sunuyor. Saat 2 noktasına yer alan buton ile dünya saati diskini istediğiniz şehre göre ayarlayabiliyorsunuz. Yerel zamanın kırmızı küçük bir ok ile işaretlendiği kadranda simultane şekilde ilerleyen dünya saati diski ve akrep son derece net ve hatasız şekilde hareket ediyor.

nomos-world-timer-function-807-8-.jpg

Saatin içerisinde markanın kısmen kendi üretimi sayılabilecek Caliber Ref. DUW5201 mekanizma yer alıyor. Tam kurulumda 42 saatlik güç rezervi sunan 26 taşlı mekanizmada, markanın kendi geliştirdiği ve Swing System adını verdiği eşapman sistemi yer alıyor. Isıyla mavileştirilmiş balans yayıyla bu özelliğini belli eden mekanizmanın üzerinde Cotes de Geneve tarzı dekoratif desenler göze carpıyor. Safir kristal cam bölmeden izlenebilen mekanizma, kendine has rotor tasarımıyla da dikkat çekiyor.

nomos-world-timer-function-807-10-.jpg

Modelin genel tasarımıyla fevkalade uyumlu duran eskitilmiş görünümlü kahverengi deri kayış ile sunulan Zurich Worldtimer True Blue, standart paslanmaz çelik toka ile geliyor.

Sade ve özgün tasarımı,işlevsel kadranı, pratik dünya saati fonksiyonu ve markaya özel eşapman sistemi gibi özellikleri son derece uygun bir fiyat etiketiyle sunan Zurich Worldtimer True Blue modelini, henüz markayla tanışmamış saat meraklıları kadar, uygun fiyatlı mekanik bir World Timer saat arayan tüm saat severlere tavsiye ediyoruz.

nomos-world-timer-function-807-1-.jpg nomos-world-timer-function-807-2-.jpg

Benzer İncelemeler