alexa Panerai 2022 Yenilikler | Watches & Wonders 2022 Yenilikler | PAM01269
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Luminor Goldtech Calendario Perpetuo (Ref. PAM01269)

İtalyan menşeli markanın uzun süredir devam eden kimlik değişiminin son aşaması, sürekli takvimli Luminor Goldtech modeli, tanıtıldı. 33 adetle sınırlı sayıda üretilecek saate sahip olacak koleksiyoncular Floransa’da ve Tuscan’da düzenlenecek Panerai tarihine yolculuk temalı özel etkinliğe de katılma şansı yakalayacaklar.

Panerai-pr-perpetual-celandar-7.jpg

PAM01269 referanslı model, 44mm çapında parlatılmış yüzeylere sahip 18K Goldtech altın kasa ile sunuluyor. Alaşımı patentli Goldtech malzeme, içeriğindeki platin sayesinde benzersiz bir renk ve dayanıklılık değeri sunabiliyor. Saatin ön ve arka yüzeylerinde safir kristal camlara yer verilirken modelin su geçirmezlik değeri de 50 metre olarak belirtilmiş. Panerai’nin Luminor modelleriyle özdeşleşen kurma kolu koruma mekanizmasının dışı ise fırçalanmış altından imal edilmiş.

Panerai-pr-perpetual-celandar-8.jpg

Saat endüstrisinin en dikkat çeken komplikasyonlarından sürekli takvimi bünyesinde barındıran saat, otomatik Caliber P.4100 ile çalışıyor. 6,9mm kalınlığındaki mekanizma, 55 taşlı, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 3 gün (72 saate kadar) güç rezervi sunuyor. Çift tulumbadan gücünü alan mekanizmada hassas zaman ayarı için tepe çekildiğinde saniye kolunu durduran ve sıfırlayan özel bir mekanizma bulunuyor. 

 Panerai-pr-perpetual-celandar-10.jpg

Modelin kadran merkezinde, akrep, yelkovan ve ikinci zaman dilimi göstergesi yer alıyor. Mavi kollu bu gösterge, GMT kolundan farklı olarak günde iki tur atıyor. Bu kola bağlı zaman diliminin 24 saatlik skalada gösterimi ise, saat 9 pozisyonundaki gösterge aracılığıyla yapılıyor. Bu alt-kadran içinde küçük saniye ibresi de bulunuyor. Saat 3 pozisyonunda da tarih ve gün pencereleri yer alıyor. 

Panerai-pr-perpetual-celandar-11.jpg

Saatin arkasını çevirdiğimizde ise oldukça komplike bir görüntü bizleri karşılıyor. 22K altından üretilen mikro rotorlu otomatik kurma sistemine sahip kalibrenin arka yüzünde ay, artık yıl, yıl ve kalan güç rezervi göstergeleri yer alıyor. 

Panerai-pr-perpetual-celandar-9.jpg

Siyah renkli timsah derisi kayış ve kasayla aynı malzemeden üretilen trapezoid toka ile sunulan saatin boynuz aralığı 24mm. 

Panerai-pr-perpetual-celandar-13.jpg

Bu özel saate sahip olacak 33 şanslı saat sever, İtalya’nın en sıra dışı turlarından birine katılma fırsatının yanı sıra özel bir sanatçı tarafından hazırlanan NFT’lere de ulaşma ayrıcalığını yaşayacaklar. Bu NFT, seyahat bittikten sonra da devam edecek bir dizi tecrübeye de ulaşmanın anahtarı olarak kullanılacak.

Benzer İncelemeler