alexa PAM00982 | Guillaume Néry | Submersible Chrono | Officine Panerai | İnceleme | Pre-Sihh 2019 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Submersible Chrono Guillaume Néry Edition PAM00982

panerai-logo-2.png

Panerai, profesyonel dalgıçlar için ürettiği yeni modeli Submersible Chrono Guillaume Néry Edition’u tanıttı. PAM00982 referans numarasıyla tanıtılan model, rekortmen serbest dalıcı Guillaume Néry ile işbirliği içinde geliştirildi.

pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-1-.jpg

Panerai Submersible Chrono güç, dayanıklılık ve yüksek performansın mükemmel kombinasyonu şeklinde meraklılarının karşısına çıkıyor. Panerai’nin marka elçisi, Fransız sporcu Guillaume Néry ile ortaklaşa yürütülen projede, dalgıcın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ve aynı zamanda klasikleşmiş Panerai ruhundan da ödün verilmeden yeni bir model yaratılmış. İki dünya şampiyonluğu, dört ağırlıksız serbest dalış rekoru ve sayısız su altı fotoğrafı bulunan sporcunun başarılarından esinlenen Panerai de, PAM00982 modeli ile sorumluluklarını layıkıyla yerine getirmiş.

pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-2-.jpg pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-4-.jpg

Sportif özellikleriyle ön plana çıkan model, profesyonel bir dalgıç saatinde yer alan tüm temel özelliklere sahip. 47mm çapında titanyumdan üretilen kasa, 300 metre derinliğe kadar su geçirmezlik sunuyor. Tek yöne dönebilen ve mavi seramikten üretilen dalış bezeli, suyun içerisinde geçirilen zamanın kolayca takibini sağlıyor. Köpekbalığı grisi renkli kadran, Panerai için bir ilk olarak dokulu yüzeye sahip. İndekslerde ve kollarda yer alan mavi renkli Super LumiNOVA ile her koşulda kusursuz okunabilirlik ise elbette standart özellik olarak geliyor. Su geçirmezliği garanti altına alınması için vidalı kronograf butonlarına sahip modelde safir kristal cama yer verilirken arka kapak kapalı tasarlanmış. Arka kapakta şampiyon sporcunun illüstrasyonu ve tek nefesle tamamladığı 126 metrelik rekor dalışının temsili bulunuyor. Saatin kollarında ve kauçuk kayışında da tıpkı bezelinde olduğu gibi mavi renge yer verilmiş. Kauçuk kayış ilse trapezoid şekilli titanyum toka ile beraber sunuluyor.

pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-3-.jpg pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-5-.jpg

pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-7-.jpg

Panerai’nin Neuchâtel bölgesinde yer alan tesisinde üretilen otomatik kalibre P.9100 ile hayat bulan Submersible Chrono Guillaume Néry Edition, 3 günlük güç rezervine sahip. 37 taşlı, 28800vph’de çalışan mekanizma FlyBack kronografın yanı sıra saniye sıfırlama özelliğiyle hassas ayar yapılmasına da imkân tanıyor.

pam00982-officine-panerai-submersible-chrono-guillaume-nery-edition-6-.jpg

Mekanizma: Otomatik, P.9100 kalibre, tamamen Panerai tarafından üretilmiş. 13¾ satır, 8.15 mm kalınlığında, 37 taşlı, Glucydur ® balans, 28,800 titreşim/saat. Incabloc ® anti-şok.

Özellikler: Saat, dakika, küçük saniye, dalış zamanı hesaplama, FlyBack kronograf, saniye sıfırlama.

Kasa: 47m çapında, titanyum. Saat 8 ve 10 pozisyonlarında kronograf butonları. Tek yöne dönebilen titanyum bezel ve mavi seramik disk. Özel işlemeli titanyum arka kapak. Patentli, kurma kolu koruma sistemi.

Kadran: Super LumiNOVA uygulanmış kollar ve indeksler, köpekbalığı grisi renkli dokulu tasarım, saat 9 yönünde küçük saniye, saat 3 yönünde kronograf saat ibreleri.

Kristal: Safir, korundumdan üretilmiş, 1.8mm kalınlığında, yansıma önleyici kaplamalı.

Güç Rezervi: 72 saat.

Su geçirmezlik: 30bar (300 metre).

Kayış: Panerai mavi renkli kauçuk kayış, trapezoid titanyum toka.
Benzer İncelemeler