alexa PAM01240 | PAM 1240 | Brabus | Submersible | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Officine Panerai Submersible S BRABUS "Shadow Black Ops" (Ref. PAM01240)

Panerai, otomobil dünyasının ünlü isimlerinden Brabus ile başladığı marka ortaklığını, 100 adet ile limitli özel bir Submersible modeli ile taçlandırıyor.

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-1.jpg

Monaco Yacht Show etkinliğinde duyurulan yeni marka ortaklığı hem saat hem de otomobil dünyasında ilgiyle karşılandı. Kendi kulvarlarının iki kült ismini bir araya getiren bu iş birliğinin ilk meyvesi ise, BRABUS "Shadow Black Ops" serisi teknelerin tasarımından ilham alan yeni Submersible modeli oldu. Sadece 100 adet ile limitli üretilen model, markanın ilk iskelet tarzı otomatik modeli olma özelliğini de taşıyor.

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-2.jpg

Panerai CEO'su Jean-Marc Pontroué, yeni ortaklık hakkında şunları söyledi: "Ortaklık, sadece bir logodan ibaret değil, en üst seviyelere ve en küçük ayrıntılara kadar uzanıyor. Ürünler, satışlar ve kilit pazarlar açısından birbirimize tamamlayıcı uzmanlık ve sinerjiler sunuyoruz. Markalarımız, hem yenilikçi hem de göz alıcı konseptler geliştirmek için bir araç olacak. Tüm bu unsurlar, hizmet, perakende konseptleri ve kalibreler açısından müşterilerimizin yararına sonuçlar ve katma değer yaratmak için bir araya gelecek."

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-3.jpg pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-4.jpg

BRABUS CEO'su ve sahibi Constantin Buschmann ise iş birliğini şu sözlerle yorumladı: "Yan yana konulduğunda, Panerai Submersible ve BRABUS Marine günlük tekne serisinin tasarım dili ve genel karakteri bakımından birçok benzerlik barındırdığı barizdir. Her ikisi de deniz ortamında yaşama yönelik, işlevsel ve şık araçlar olarak yapılmıştır ve kombinasyonun ne derece anlamlı olduğu da buradan anlaşılabilir.”

Yeni model 47mm Submersible tarzı kasa ile geliyor. Carbotech malzemeden üretilen siyah kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Koleksiyonun diğer üyeleri gibi 300 metre su basıncına dayanıklı tasarlanan kasaya, tek yöne dönebilen bezel ve karakteristik kurma kolu koruma ünitesi eşlik ediyor.

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-5.jpg

Model, siyah üzerine kırmızı detayların yer aldığı, iskelet tarzı kadrana ev sahipliği yapıyor. Markanın için büyük bir yenilik olan perfore kadranın saat 3 konumunda, polarize özellikli tarih penceresi yer alıyor. AM/PM göstergesinin yanı sıra bir de Brabus logosunun bulunduğu şık kadrandan mekanizmaya ait bileşenler görülebiliyor.

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-6.jpg pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-7.jpg

Yeni modele, in-house tasarlanıp üretilen Caliber P.4001/S hayat veriyor. Caliber P.4000 temel alınarak tasarlanan otomatik mekanizma, saatin arka kısmındaki göstergeden takip edilebilen, 3 günlük güç rezerv süresi sunuyor. Panerai'nin birçok in-house mekanizması gibi Calibre P.4001/S de, bir referans kaynak ile pratik bir şekilde senkron olabilmesi için, kurma kolu çekildiğinde saniyeyi sıfır noktasında durduruyor.

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-8.jpg

Panerai Submersible S Brabus Black Ops Edition (PAM01240), biri bileğe ve DLC kaplı titanyumdan trapez toka ile sabitlenen, gri kumaşlı iki malzemeli, tonsürton dikişli, diğeri ise cırt cırtlı Panerai Sportech kayış olmak üzere iki kayış ile geliyor. Tokayı çıkarmak için bir tornavida ile birlikte kayışlar arasında kolayca geçiş yapmak için özel bir alet de kutu setinde yer alıyor.

pam01240-officine-panerai-submersible-s-brabus-shadow-black-ops-9.jpg

Sadece 100 adet ile limitli model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 45,000.

Panerai Submersible ve çok daha fazlasını incelemek için sizi www.arte.ist web sayfasını ve İstinye Park İstanbul ya da Yalıkavak Marina Bodrum/Muğla’da bulunan Arte Butikleri’ini ziyaret etmeye davet ediyoruz. Lüks alışveriş konusunda multi-brand mağazacılığın ülkemizdeki kilometre taşları arasında yer alan Arte Butikleri, konforlu ortamları, farklı marka alternatifleri ve geniş ürün envanteri ile size benzersiz bir lüks saat alışveriş deneyimi vadediyor.

cartier-tank-must-tank-louis-cartier-2.jpg

Benzer İncelemeler