alexa Omega | Seamaster | 75. Yıl Koleksiyonu | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster 75. Yıl Koleksiyonu

Omega, efsanevi ürün grubu Seamaster Koleksiyonu’nun 75. yıl dönümünü, on bir yeni referanstan oluşan geniş bir model ailesi ile taçlandırıyor. Tamamı Omega’nın Yaz Mavisi adını verdiği kadran tonu etrafında birleşen yeni modeller, her ortamda kullanılabilecek çok yönlü tasarımlardan profesyonel dalış enstrümanlarına uzanan farklı versiyonlardan oluşuyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection.jpg

Aqua Terra
Şık ve denize uygun

Omega’nın Aqua Terra koleksiyonu şimdi WR150M su geçirmezlik değerine sahip simetrik kasalara ve paslanmaz çelikten kurma kollarına sahip üç yeni model içeriyor. Gücünü Omega’nın Co-Axial Master Chronometer 8800 mekanizmadan alan 38mm çapındaki model, yelkenli indekslerine ve güzel yuvarlak baklalardan oluşan cilalı ve fırçalanmış bir bileziğe sahiptir. 41mm çapındaki model, metal bilezik veya mavi kauçuk kayış seçeneği sunuyor. Yeni model gücünü Omega’nın Co-Axial Master Chronometer 8900 mekanizmadan alıyor. Tüm saatler, Aqua Terra'nın su geçirmezliğini yansıtmak için degrade cilalanmış, güneş ışını desenli Yaz Mavisi renginde yeni bir kadran ile donatılıyor. OMEGA, bu rengi tamamlamak için rodyum kaplama ibreleri ve indeksleri benzersiz açık mavi tonlu Super-LumiNOVA ile dolduruyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-1.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-2.jpg

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-3.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-4.jpg

Aqua Terra Worldtimer
İlham vermek için tasarlanmış bir kadran

Omega, Aqua Terra Worldtimer’ın 2017 yılında gerçekleşen lansmanından sadece iki yıl sonra, olağanüstü doku ve renge sahip kadranlar elde etmek için lazer teknolojisini geliştirdi. Dünya’nın farklı renklerde tasarlanmış eşsiz görüntülerini bileklere taşıyan modeller, gece/gündüz göstergesi ve global seyahat noktaları ile donatıldı. 

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-5.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-6.jpg

43 mm Aqua Terra Worldtimer paslanmaz çelik bilezik veya mavi kauçuk kayışla geliyor. Merkezinde renkli bir Dünya figürü bulunan kadranın çevresinde, gümüş baskılı global seyahat noktalarından oluşan bir daire bulunuyor. Dış ve iç göstergeler arasında köprü oluşturan mika cam, gündüzü belirtmek için açık mavi ve geceyi belirtmek için koyu mavi ile belirtilen, 24 saatlik bir göstergeye ev sahipliği yapıyor. Grado 5 titanyum plaka üzerindeki lazer gravür dokusu ve renk, mavi bir okyanusu ve kıtaların kabartmasını tasvir eden Dünya görüntüsünü oluşturuyor. WR150M su geçirmezlik sunan Aqua Terra Worldtimer gücünü Omega’nın Co-Axial Master Chronometer 8938 mekanizmasından alıyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-7.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-8.jpg

Seamaster 300
Okyanus profesyoneli

1957'de Omega’nın "profesyonel" üçlemesinin bir parçası olarak (Speedmaster ve Railmaster ile birlikte) piyasaya sürülen orijinal Seamaster 300, kullanıcılara okuması kolay bir kadran ve kurma kolu üzerindeki logoda yer alan "Naiad" yıldız setiyle gösterilen olağanüstü su geçirmezlik sunuyordu. Yeni versiyon, İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından endüstrinin en yüksek seviyesinde onaylanan Omega’nın Co-Axial Master Chronometer Caliber 8912 ile bu mirası devam ettiriyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-13.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-14.jpg

Bu 41 mm Seamaster 300 simetrik bir kasaya ve parlatılmış ve fırçalanmış paslanmaz çelikten tepeye ve uyumlu bir bilezik ile geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu saat 300 metre su geçirmezlik sunuyor ve Yaz Mavisi parlak kadranı, bu derin su geçirmezlik seviyesini yansıtıyor. Renk koduna uygun olarak OMEGA, rodyum kaplama ibreleri, girintili saat imlerini ve açık rakamları benzersiz bir açık mavi Super-LumiNOVA ile dolduruyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-15.jpg

Dalgıç 300M
Okyanusların İkonu

1993 yılında piyasaya sürülen Diver 300M, kendine özgü dalış ölçeği, iskelet kolları, yükseltilmiş indeksleri ve helyum çıkış valfi ile derin deniz maceracılarına yüzeyin altında geçirilen zamanı takip etmenin şık bir yolunu sunuyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-9.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-10.jpg

Omega’nın klasik dalış saati koleksiyonuna değerli bir katkı yapan yeni 42mm Seamaster Diver 300M paslanmaz çelik, metal bir bilezik veya mavi kauçuk kayışla sunuluyor. Geçmiş modellere bir gönderme olarak, su geçirmezliğini yansıtmak için degrade cilalı Yaz Mavisi dalga desenli seramik kadran ile geliyor. Yeni Yaz Mavisi emaye (Grand Feu) dalış skalasına sahip mavi seramik bir bezel, rodyum kaplama iskelet kollara ve benzersiz bir açık mavi Super-LumiNOVA ile doldurulmuş indekslere sahip kadranı çevreliyor. Yeni model gücünü, Omega’nın Co-Axial Master Chronometer 8800 mekanizmasından alıyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-11.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-12.jpg

Planet Ocean 600M
İsminin akla getirdiği her şey

Tasarım ipuçlarını Seamaster 300'den alan Planet Ocean, turuncu bir bezel ve ayırt edici helyum çıkış valfiyle 2005 yılında piyasaya sürüldü. Aynı zamanda, Omega’nın Caliber 2500'de ilk kez görülen ünlü Co-Axial eşapmanını da içeriyordu.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-16.jpg

Gücünü Omega’nın Co-Axial Master Chronometer 8800'den alan WR600M su geçirmezlik değerine sahip bu 39.5mm çapındaki model, paslanmaz çelik kasa ve bilezikle geliyor. Açık mavi dalış skalasına sahip mavi seramik bir bezel, PVD ile işlenmiş ve degrade bir yüzeyle verniklenmiş Yaz Mavisi seramik kadranı çevreliyor ve mavileştirilmiş kollar ve benzersiz bir açık mavi Super-LumiNOVA ile doldurulmuş indekslerle tamamlanıyor.

Ploprof
Dünyanın en özgün dalış saati

Okyanusun en ezici basınçlarına dayanabilen ve "Ploprof" (PLOngeur PROfessionnel’den- Fransızca "profesyonel dalgıç" anlamına gelir) olarak bilinen Seamaster Professional 600, şimdiye kadar yapılmış en sağlam ve yenilikçi dalgıç kol saatlerinden biri olarak kabul ediliyor. 

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-18.jpg omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-19.jpg

O-MEGASTEEL'de güneş ışını zeminli Yaz Mavisi kadranla üretilen bu 2023 Ploprof, tasarım ipuçlarını Omega’nın 1971'de piyasaya çıkan orijinal modelinden alıyor. Çerçeve halkası, kimyasal olarak güçlendirilmiş yekpare kristali yansıtmak için safir kristalden üretiliyor. Arkası mavi cilalı bu şeffaf kristal, altındaki açık mavi dalış ölçeğini ortaya çıkarıyor. İkonik monoblok kasa, ünlü vidalı tepeyi ve saat 2'deki karakteristik güvenlik butonuna yer veriyor ve bu modelde mavi seramikten bir halka içeriyor. Delikli mavi kauçuk kayış, 70'lerin görünümünü tamamlıyor. Yeni model Caliber Co-Axial Master Chronometer 8912 ile hayat buluyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-20.jpg

Ultra Deep
Dünya Rekoru Dalışa Hitaben

2019'da ilk Ultra Deep saatler, Dünya'nın en derin yerine ulaştıklarında tarih yazmıştı. Mariana Çukuruna yapılan Dünya Rekoru dalışının ardından OMEGA, teknolojiyi oyunun kurallarını değiştiren 6.000 metrelik bir koleksiyona dönüştürerek halka açık hale getirdi. Geliştirilmesi sırasında gerçek okyanus koşullarında test edilen, 6.000 metreye (20.000 fit.) kadar suya dayanıklı ve İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından onaylandığı şekliyle saturasyon dalgıç saatleri için ISO 6425:2018 standardını karşılayan bir model.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-21.jpg

Bu 45.5mm çapındaki model, sağlam O-MEGASTEEL'den bir kasaya ve bileziğe ve derinin gizemlerine saygı duruşunda bulunan olağanüstü bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Deseni, Five Deeps ekibi tarafından yaklaşık bir milyon sonar noktası kullanılarak haritalanan Challenger Deep'in tam bir sunumu olarak ortaya çıkıyor. Kadran boyunca lake bir okyanusunun akmasına izin verilerek üretilen lake kaplama, güzel bir derinlik hissi sunuyor. Kadranın eğlenceli bir tarafı bile bulunuyor; Bir UV ışığının parıldaması, 10.935 m'lik dünya rekoru dalışını işaret eden ve Batı, Orta ve Doğu Havuzlarını gösteren OMEGA WAS HERE sözcüklerini ortaya çıkarıyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-22.jpg

Özel Arka Kapak

Tüm modeller, model ailesinin sembolü haline gelen Seamaster logosu ile süslenmiş arka kapaklarla geliyor. Tasarımcı Jean-Pierre Borle’un yetenekli ellerinden çıkan bu sembol, koleksiyonun denizcilik mirasını, zarif stilini ve güçlü ruhunu yansıtıyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-23.jpg

Yaz Mavisi

Omega’nın Yaz Mavisi, mükemmel bir günde okyanusu derin tonunu çağrıştırıyor. Kendini okyanusları korumaya adamış bir marka tarafından üretilen, keşifle bağlantılı bir saat için mükemmel bir seçim olan renk tonu, hatıra koleksiyonundaki neredeyse tüm kadranların temel katmanını oluşturuyor. Dikkatlice uygulanan veya istenen etkiye bağlı olarak serbest akışlı vernik katmanları ekstra bir derinlik hissi sunuyor.

omega-seamaster-75-th-anniversary-collection-24.jpg

Aksesuarlar

Yeni Seamaster saatlerini tamamlamak için OMEGA, koleksiyonun ruhunu ve yaz mavisi kadranlarını yansıtan zarif bir aksesuar yelpazesi ile geliyor. Dalga desenli anahtarlıklar, mavi tonlarında yelkenli bileklikler, denizatı logolu kol düğmeleri ve paslanmaz çelikten Poseidon üç çatallı mızrakla sabitlenmiş zarif mavi bileklik, bu çarpıcı koleksiyonda yerini alıyor.

Benzer İncelemeler