alexa Aqua Terra 150M | Seamaster | Omega | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster Aqua Terra 150M Small Seconds Steel ‑ Sedna™ Gold

Omega, sports-casual kategorisindeki başarılı model ailesi Aqua Terra ile bir kez daha mercek altında... Yakın zamanda yenilenen model ailesinden sayfalarımıza konuk olan model, 38mm kasa çapı ve Bi-Color malzeme konfigürasyonu ile çok yönlü bir kullanım vadediyor.

omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-1.jpg

Kısa zaman önce yenilenen ve tanıtımının hemen ardından HoroboxTV köşemize de konuk olan Aqua Terra koleksiyonu, zarif çizgileri, Omega DNA’sına saygı duruşunda bulunan detayları ve üstün teknolojik özellikleri ile markanın en başarılı ürün gruplarından kabul ediliyor. Farklı kasa ebatlarının yanı sıra birçok kadran, kayış ve materyal seçenekleri de sunan model ailesi hemen her ortama eşlik edebilecek çok yönlü karakteriyle öne çıkıyor.

omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-7.jpg

İnceleme için seçtiğimiz model (Reference 220.20.38.20.10.001), markanın patentli altın alaşımı Sedna™ Gold ve paslanmaz çelikten oluşan malzemeleri ile Bi-Color segmentinde yer alıyor. Şık kasa, zarif ve kompakt kasa ölçülerinin kıymetinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı günümüzde, 38mm çapıyla optimal bir ölçü sunuyor. Çelik gövde üzerine Sedna™ Gold altın bezel ve kurma kolu ile donatılan kasanın iki yüzünde de safir kristal camlar yer alıyor. Markaya özgü boynuz tasarımı ve kalın bezeli ile sportif bir karaktere de bürünebilen model, 150 metre su geçirmezlik değeri ile her okazyonda kullanıcısına eşlik edebiliyor.

omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-4.jpg omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-2.jpg

Yeni modelin kadranı, saat sektörünün son on yılını etkisi altına alan, yeşil renk tonuyla dikkat çekiyor. Kasa malzemesine uygun tasarlanmış altın kolların indekslerin görev yaptığı kadranda, model ailesinin yeni yüzünü temsil eden küçük saniye göstergesi bulunuyor. Saat 6 markörünün hemen üstüne eklenmiş tarih penceresi, modelin zarafetinden ödün vermeden fonksiyonellik kıstasında puan topluyor.

omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-3.jpg

Tasarımı ve malzeme/renk uyumu ile öne çıkan modele, markanın ileri teknoloji ürünü mekanizması Caliber 8802 hayat veriyor. Co-Axial (eş akslı) eşapman sistemiyle donatılan otomatik mekanizma, serbest salınımlı balans ve silikon balans yayı gibi modern bileşenlere de ev sahipliği yapıyor. Tam kurulumda sağladığı 55 saatlik güç rezerv süresi ile göz dolduran kalibre, 15.000 Gauss manyetik akı direnciyle de sektör standartlarını yeniden belirlemeye aday duruyor.

omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-5.jpg

Şık model, üç parçalı metal bilezikle tamamlanıyor. Sedna™ Gold ve paslanmaz çelik malzemeden üretilen sportif bilezik, Omega imzalı katlanır klipsle bileğe sabitleniyor.

omega-seamaster-aqua-terra-150m-small-seconds-steel-sedna-gold-6.jpg

Yazının başında da belirttiğim üzere Omega Aqua Terra, sunduğu çok yönlü kullanım ile sadece Omega kataloğunda değil aynı segmenti paylaşan rakipleri arasında da öne çıkıyor. Markanın denizcilik geçmişi kadar imza detaylarına da yer veren yeni Aqua Terra, hem sportif hem de ağırbaşlı tasarım unsurlarıyla tam puan alıyor.
Benzer İncelemeler