alexa Omega | Seamaster | Edizione | Venezia | Yeni Model | Sedna Gold
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster Edizione Venezia

omega-logo.png

Bu sene Baselworld fuarında özellikle Seamaster ve Speedmaster koleksiyonuna yaptığı eklemeler ile adından bolca söz ettiren Omega, fuar sonrası retro izler taşıyan Omega Seamaster Edizione Venezia modeli ile boy gösterdi.

Özellikle markanın ikonik ürün grubu Speedmaster’ın 60. yılı anısına üretilen 1957 Trilogy Limited Edition modeli ve nispeten uygun fiyatlı Omega Railmaster koleksiyonu, fuar süresince bolca konuşulmuştu. Markadan gelen son haberler ise Seamaster koleksiyonundan oldu. Retro izler taşıyan yeni model, paslanmaz çelik ve Omega’ya patentli Sedna Gold malzemeden üretilmiş iki versiyona sahip.

omega-Seamaster-Edizione-Venezia-5.jpg

Seamaster koleksiyonun tarihine baktığımız zaman 1950’li yıllara geri dönüyoruz. Venedik’ten izler taşıyan koleksiyonun efsanevi denizatı sembolü de burada ortaya çıkıyor. Markanın tasarım ekibinin Venedik’e seyahati sırasında gondolların her iki yanında gördüğü Neptune denizatı figürü, yeni bir fikrin doğmasına sebep oluyor ve 1957 yılından bu zamana Seamaster koleksiyonunun sembolü haline geliyor. 

39.5mm çapa sahip kasa oldukça yuvarlatılmış hatlar içeriyor. Paslanmaz çelik ve Sedna Gold malzemeden üretilen iki versiyon da, 50 metre su geçirmezlik değeri sunuyor. Omega Seamaster Edizione Venezia her ne kadar klasik saat tasarımına sahip olsa da, 50 metre su geçirmezlik değeri ne yazık ki isminin içerisinde geçen Seamaster yazısının hakkını veremiyor.

omega-Seamaster-Edizione-Venezia-3.jpg

Modelin saat 3 konumunda yer alan ayar tepesi ise St. Mark’s Bazilika’sının kubbesinden ilham alınarak tasarlanmış.

Her iki kasa malzemesi için de beyaz renk kadranı tercih eden Omega, tarih penceresini saat 6 konumuna yerleştirmiş. Kadranda oksidasyonun önüne geçmek için indeks ve kollarda Sedna Gold malzeme kullanan marka, aynı zamanda retro havayı destekler şekilde kadranı merkezden bombeli formda tasarlamış. Beyaz kadran üzerinde Sedna Gold malzeme kontrast yaratarak, gün ışığında saatin okunabilirliğini üst düzeye çıkarmış, fakat ne yazık ki aynı şeyi ışıksız ortamlar için söylemek mümkün değil zira saatin hiçbir noktasında fosfor malzemesi kullanılmamış.

omega-Seamaster-Edizione-Venezia-4.jpg

Saatin arkasını çevirdiğimizde oldukça güzel bir manzara bizleri karşılıyor. Markanın ikonik denizatı figürü safir cam üzerine lazerle işlenmiş. Cam arka kapak sayesinde, METAS sertifikasyonuna sahip Caliber Ref. 8801 mekanizma zevkle izlenebiliyor. Saatte 25,200 vuruş yapan 35 taşlı mekanizma, tam kurulumda 55 saatlik güç rezervi sunuyor. Sedna Gold kasaya sahip versiyona hayat veren kalibrenin rotor ve köprüsünde altın malzeme kullanımı dikkat çekiyor.

Omega-Seamaster-Edizione-Venezia-2.jpg

Saatlerin üzerinde siyah veya kahverengi timsah derisi kordon yer alıyor. Kontrast dikişlere sahip kordona, paslanmaz çelik ya da Sedna Gold toka eşlik ediyor.

Yalnızca Venedik’teki Omega butiklerinde satışa çıkacak modeller, tarihi Venedik gondolunu anımsatan siyah lake bir kutunun içerinde geliyor. Omega Seamaster Edizione Venezia modeli paslanmaz çelik için 5,900 EUR, Sedna Gold için ise 13,200 EUR etiket fiyatlarıyla satışa sunuluyor.

Benzer İncelemeler