alexa Omega | Seamaster | Planet Ocean 600m | Boutique-Exclusive
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster Planet Ocean 600m Boutique-Exclusive Collection

Omega, dalgıç saatlerin segmentindeki başarılı model ailesi Planet Ocean 600m’yi, sadece markanın butikleri aracılığı ile satışa sunulacak, altı yeni referans ile genişletiyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600-m-boutique-exclusive-collection-1.jpg

Markanın kataloglarına 2005 senesinde eklenen ve efsanevi Seamaster Professional 300 serisinin daha güçlü ve profesyonel kullanıma yönelik versiyonu olarak lanse edilen Planet Ocean koleksiyonu, yepyeni modellerle genişlemeye devam ediyor. Toprak tonlarından oluşan renk paletleri ile öne çıkan yeni modeller, sadece markanın butiklerinden satın alınabiliyor. 

omega-seamaster-planet-ocean-600-m-boutique-exclusive-collection-2.jpg

Tamamı saten cilalı paslanmaz çelikten yapılmış klasik 43,5 mm saat ve tarih ve 45,5 mm kronograf modellerine yayılan bu yeni referanslar, toprak tonlarını tercih ediyor. İlk ikili, kumlanmış kadran üzerinde gri galvanik işlemin yanı sıra PVD kaplamalı çelik kollar ve indeksler üzerinde bej Super-LumiNova eklentileri ve kadran üzerinde bej veya beyaz aktarılmış içeren tunç metali renk şemasını kullanıyor. Bu metalize görünüm, Liquidmetal dalış skalasına sahip fırçalanmış siyah seramik bezel halkasıyla tamamlanıyor. Aynı seramik malzeme, kronograf butonlarında da göze çarpıyor. Her model de desenli, bej ve koyu gri dikişli, entegre koyu gri kauçuk kayışla geliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600-m-boutique-exclusive-collection-3.jpg

Seamaster Planet Ocean 600m butik edisyonlarının bir sonraki ikilisi gümüş ve yeşil renk şeması sunuyor. Paslanmaz çelik kadranlar, dikey fırçalanmış yeşil detayıyla öne çıkıyor. Saat ve tarih modelinde uygulanan büyük rakam indeksler için bu renk kullanılırken, kronografta yeşil seramik alt kadranlar yer alıyor. Kadranda yeşil veya siyah renkte basılmış metin satırları, gümüş tonlu tarih diski ve beyaz Super-LumiNova eklentileri yer alıyor. Her iki saat de Liquidmetal dalış skalasına sahip fırçalanmış yeşil seramik bezel halkasına ile donatılıyor ve ve desenli, açık gri ve yeşil dikişli yeşil kauçuk kayış ile geliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600-m-boutique-exclusive-collection-4.jpg

İki adet bej renkli Planet Ocean 600m modeli, bronz detaylara sahip butiklere özel modeller olarak koleksiyona katılıyor. Kadran kumlanmış bej vernikle parlıyor ve kronografa bronz silikon nitrür seramik alt kadranlar ekleniyor. İndeksler, rakamlar ve kollar, fırçalanmış yüzeyli ve beyaz SLN parçalı gri PVD detayıyla dikkat çekiyor. Her iki edisyonda da kahverengi ve siyah renkte kontrast yazılar yer alıyor. Bezel, marka için yeni bir ton olan bronz renkte geliyor ve fırçalanmış silikon nitrür seramik malzemeden üretiliyor. Yeni modeller desenli ve beyaz dikişli bej kauçuk bir kayış ile geliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600-m-boutique-exclusive-collection-5.jpg

Saat ve tarih özellikli modellerinin çapı 43,5 mm, yüksekliği 16,2 mm ve uzunluğu 49,3 mm olarak belirtiliyor. Kronograf versiyonları 45,5 mm çapında, 19 mm kalınlığında ve 52,3 mm uzunluğunda tasarlanıyor. Tüm versiyonların her iki tarafında da safir kristal camlar, saat 10 konumunda helyum çıkış valfi, vidalı kurma kolu, NAIAD LOCK arka kapak ve 600 metreye kadar su geçirmezlik bulunuyor. Saat ve tarih göstergeli modeller, 60 saatlik güç rezervine sahip, in-house otomatik Master Chronometer Caliber 8900 ile hayat buluyor. Kronograf modelleri, 60 saatlik güç rezervine sahip, entegre, in-house otomatik Master Chronometer Caliber 9900 ile geliyor. Tüm versiyonlar bileğe, çelik katlanır toka ile sabitleniyor.

omega-seamaster-planet-ocean-600-m-boutique-exclusive-collection-6.jpg

Benzer İncelemeler