alexa Omega | Seamaster | Planet Ocean | Deep Black | ETNZ Edition
Horobox

Dk. Okuma Süresi

OMEGA Seamaster Planet Ocean Deep Black ETNZ Edition

Gelecek yıl Barselona'da gerçekleşecek olan 37. America's Cup'ın resmi zaman tutucusu olan OMEGA, tarihi spor müsabakalarına adanmış özel bir model ve benzersiz bir koleksiyon parçası olan Seamaster Planet Ocean Deep Black ETNZ Edition'ı ile boy gösterdi. 

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-1.jpg

Amerika Kupası, yelkencilikteki en eski yarışma olma özelliği taşıyor. Geçmişi 1851 yılına kadar uzanan yarış, biri savunma takımıdır (önceki edisyonun galibi) diğeri ise Challenger Seçim Serisi tarafından belirlenen ve önceki edisyonunun galibine meydan okuyan iki takım arasında geçiyor. Her sürüm arasında her zaman birkaç yıl süre bulunuyor ve her yarışın şartları, kupa sahibinin şartlarına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor (etap sayısı, konum vb.). Amerika Kupası, (Volvo) Okyanus Yarışı ile birlikte dünyadaki en prestijli ve zorlu yelken yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor.

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-2.jpg

Amerika Kupası'nın 37. koşusu olan gelecek yılki yarış, Eylül ve Ekim 2024 tarihleri arasında İspanya kıyılarında, ana limanın Barselona olacağı bir rotada düzenleniyor. Mevcut defans oyuncusu Emirates Team New Zealand, henüz belirlenmemiş bir rakiple karşılaşmaya hazırlanıyor.

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-3.jpg

Yeni model, 45.5mm çapında ve 19mm yüksekliğinde tasarlanmış, mat siyah seramik kasa ile geliyor. Sportif kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplama uygulanmış safir kristal cam ve beyaz 60 dakika mineli bezel, arka yüzünde ise markanın patentli NAIDAD kilit sistemi ile donatılan ve üzerinde ETNZ logosu bulunan masif kapak yer alıyor. Siyah seramikten üretilen kurma kolu, helyum çıkış vanası ve kronograf butonlarına (turkuaz detaylı) ev sahipliği yapan sportif kasa, 600 metre su basıncına dayanım sağlıyor. 

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-4.jpg

Turkuaz detaylara yer veren kadran, kasada olduğu gibi, mat siyah seramikten üretiliyor. Turkuaz tonlu dakika skalası, geri sayım alt-kadran çerçevesi ve saat 12 markörü ile görsel temaya bütünlük katan kadran, Super-LumiNOVA dolgulu bileşenleri sayesinde, hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadediyor. 

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-5.jpg omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-6.jpg

Yeni modelin kalbinde markanın in-house tasarlayıp ürettiği, Master Chronometer sertifikalı, Caliber 9900 atıyor. Co-Axial eşapman sistemli otomatik kronograf mekanizma, tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-7.jpg

Sık modele, turkuaz dikişli ve siyah seramik tokalı siyah ve turkuaz kauçuk kayış eşlik ediyor. Özel kutu setinde ilave bir kauçuk kayış ve iki adet NATO kayış da tamamlayıcı renk seçenekleriyle sunuluyor.

omega-seamaster-planet-ocean-deep-black-etnz-edition-8.jpg

Benzer İncelemeler