alexa Omega 2022 Novelties | The New Seamaster | Omega
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep

Omega, yeni tanıttığı Seamaster Planet Ocean Ultra Deep ile, dalgıç saati konseptinin ekstrem örneklerinin yer aldığı profesyonel segmentin standartlarını yeniden belirlemeye hazırlanıyor.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-9.jpg

Ünlü marka, 2019 senesinde Planet Ocean Ultra Deep Professional modeli ile o zamana kadar üretilmiş en gelişmiş dalgıç saatini tanıtmıştı. Victor Vescovo'nun Five Deeps seferi aracılığıyla gezegenin en derin 5 noktasına dalan model, 55mm çapında ce 28mm kalınlığında dev bir Planet Ocean türeviydi. 35000ft (yaklaşık 10668 metre) su direnci ile insanoğlunun doğayla olan mücadelesine mükemmel bir örnek teşkil eden model, tüm başarısına rağmen seri üretime geçmemişti. Omega, bugün tanıttığı Seamaster Planet Ocean Ultra Deep model ailesi ile, o özel saatin görece evcilleştirilmiş versiyonlarından oluşan yeni koleksiyonunu tanıttı. Gelin bu teknolojik model ailesine yakından bakalım…

 Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-4.jpg

Yeni modeller, 45.5mm çapında ve 18.12mm yüksekliğinde tasarlanmış kasa ile geliyor. 6000 metre su basıncına dayanıklı tasarımıyla dikkat çeken sportif kasa, Grado 5 titanyum malzemenin yanında bir de O-MEGASTEEL adı verilen özel bir çelik alaşımıyla sunuluyor. Omega tarafından normal çelikten daha dayanıklı olarak lanse edilen alaşım, daha parlak ve daha açık renk tonuyla sıradan çelik alaşımlarından ayrılıyor. 

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-2.jpg Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-5.jpg

Planet Ocean platformunun tasarım detayları temel alınarak üretilen kasanın titanyum versiyonu Manta Lug dediğimiz ve Tudor FXD modelinden hatırladığımız, geçmeli boynuzlarla geliyor. Yani standart kayışlarla kullanmak pek de mümkün görünmüyor. Tamamı geri dönüştürülmüş balık ağlarından elde edilen naylondan üretilmiş NATO tarzı kayış ile tamamlanan model, mavi detaylarla süslenmiş gri kadrana ev sahipliği yapıyor.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-7.jpg

O-MEGASTEEL alaşımdan üretilen modellerde ise degrade mavi ve antrasit seçeneklerinin yanı sıra bir de beyaz kadran opsiyonu bulunuyor. Sportif modellere aynı alaşımdan üretilmiş bilezik veya kauçuk kayış eşlik ediyor.


Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-3.jpg

Yeni modeller gücünü, Caliber 8912 mekanizmadan alıyor. Aynı aksı paylaşan Co-Axial eşapmanla donatılan otomatik mekanizma tam kurulumda 60 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor. Si14 balans yayı, 15000 Gauss manyetik akı direnci ve çift tulumba gibi özelliklerle donatılan kalibre, METAS Master Chronometer sertifikası taşıyor.

Omega-Seamaster-Planet-Ocean-Ultra-Deep-10.jpg

Benzer İncelemeler