alexa Team Alinghi | Dark Side of the Moon | Speedmaster | Omega | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

OMEGA ve ALINGHI İş Birliğiyle: Speedmaster Dark Side of the Moon ALINGHI

Omega ve Alinghi arasındaki dinamik iş birliği Speedmaster Dark Side of the Moon ALINGHI modeliyle taçlanıyor.

omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-1.jpg

Omega ve iki kez America’s Cup şampiyonu yelkenli takımı Alinghi arasındaki ortaklık, İsviçre hassasiyetini, yenilikçiliği ve öncü ruhu temsil ediyor. İki ortağın paylaştığı değerleri ve nitelikleri gösteren bu yelken iş birliğinin yeni ürünüyse Omega Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi. Omega Başkanı ve CEO’su Raynald Aeschlimann bu ortaklığı ve yeni modeli “Yeni saat, yenilik ve yelken tutkusunu birleştiren iki büyük İsviçreli marka hakkında. Alinghi’nin gelişmiş tekne tasarımıyla eşleşmesi için iyi malzemeleri ve tasarım konseptini gerçekten etkileyici teknolojiyle bir araya getirdik.” cümleleriyle anlatıyor.

omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-3.jpg omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-2.jpg

Konu su üzerinde uçmaksa eğer – America’s Cup müdavimleri ne demek istediğimi anladı – Speedmaster modelinin için ‘son derece uygun bir seçim’ diyebiliriz. Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi’nin dikkat çeken özelliklerinden biri ustaca dekore edilmiş elden kurmalı mekanizması Caliber 1865. Daha ince ve daha hafif olma özellikleriyle mekanizma, yelkenciler için oldukça uygun. Marka, Caliber 1865’i geliştirirken, Alinghi’nin yeni katamaranı TF35’tan ilham almış, teknenin karbon gövdesinin iç kısmına benzer petek efektini lazerle ana plakaya işlemiş.

omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-6.jpg omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-7.jpg

Omega Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi modelinde siyah ve kırmızı renkler kullanılmış. Alinghi logosuyla eşleşen skalada, kırmızı tutkuyu, siyahsa teknolojiyi temsil ediyor. Renkler, perfore kayıştan, 44.25mm çapındaki siyah zirkonyum oksit seramik kasaya kadar her yerde kendini belli ediyor. Kadranı ve saat 2 konumundaki butonu, Alinghi’nin kırmızı logosu süslüyor.

omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-4.jpg omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-5.jpg

2019 yılında iş birliğine bağlayan Omega ve Alinghi, o gündem bugüne GC32 şampiyonluğunu ve D35 Trophy galibiyetini kutladı.

omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-9.jpg omega-speedmaster-dark-side-of-the-moon-alinghi-8.jpg

Benzer İncelemeler