alexa 01 733 7730 4153-07 4 24 66EB | Aquis Date Relief | Oris | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Aquis Date Relief (Ref. 01 733 7730 4153-07 4 24 66EB)

Oris’in suyun önemi konusunda farkındalığı artırma arayışından esinlenen, yüksek performanslı dalgıç modeli Aquis Date Relief fırtınalı denizleri fethetmeye geliyor.

oris-aquis-date-relief-1.jpg

Dalgıç saati denilince aklımıza gelen klasik bir imaj vardır. Tek yöne dönebilen, 60 dakikalık bezel, yüksek su geçirmezlik değeri, çelik bilezik veya kauçuk kayış ve her koşulda rahatça okunabilir bir kadran. Oris Aquis Date Relief modeliyle yalnızca bu kriterlerin hepsini karşılamakla kalmıyor, alışılagelmişin dışında renkleriyle dalgıç saati temasına yeni bir yorum getiriyor.

oris-aquis-date-relief-7.jpg

43,5mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahip modelde safir kristal cama yer verilmiş ve saatin su geçirmezlik değeri dalış saatlerinden alışkın olduğumuz şekilde 300 metre olarak belirlenmiş. Saatin geneline baktığımızda gri tonların mutlak hakimiyetine rastlıyoruz. Bu renk dalış sınıfı saatleri domine eden siyah ve mavi tonlarından sıkılanlar için iddialı bir alternatif olabilir. Kumlama tekniğiyle üretilmiş gri bezelin de saatin kalanıyla ne denli uyumlu olduğunu bahsetmeden geçmemek gerek.

oris-aquis-date-relief-2.jpg oris-aquis-date-relief-3.jpg

Ernst Bromeis, uzun mesafe yüzücüsü ve Oris’in marka elçisi sporcu, Baykal Gölü’nü yüzerek geçerken koluna hangi saati takacak dersiniz? Elbette, Oris Aquis Date Relief. Sibirya’nın güneyinde bulunan dünyanın en derin gölü unvanlı Baykal gölünün iliklere kadar işleyen soğuğunu temsil etmek için de oldukça uygun bir seçenek gibi görünüyor Oris’in bu modeli.

oris-aquis-date-relief-6.jpg

Oris Aquis Date Relief, Sellita SW200-1 tabanlı otomatik kalibre Oris 733 ile hayat buluyor. 26 taşlı mekanizma, 28800vph’de çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sunuyor. Tarih komplikasyonuna sahip mekanizma, yıllar içinde kanıtladığı sağlamlığıyla amaca yönelik ve güvenilir bir kalibre şeklinde hafızalara kazınıyor.

oris-aquis-date-relief-4.jpg

İnceleme köşemize konuk olan Aquis Date Relief versiyonu kırmızı renkli kauçuk kayış ile gelirken, aynı model için farklı renklerde kayış ve paslanmaz çelik bilezik seçeneklerini bulunduğunu eklemekte de fayda görüyorum. Katlanır toka kısmında yer alan hassas ayar mekanizmasını, saatinizi dalış kıyafetinin üstüne giymek ya da bileğinizde benzersiz bir konfor seviyesini yakalamak için kullanabiliyorsunuz.

oris-aquis-date-relief-5.jpg

Oris Aquis Date Relief, zaman ve mekân ayırt etmeksizin kullanılabilen tasarımıyla göz dolduran, sahip olduğu kalite ile de rakipleri arasında dikkat çeken bir model. Bilezik veya kayış seçeneklerine göre 1800$ ile 2000$ arasında değişen liste fiyatları göz önüne alındığında sunulan performans karşılığı istenen paranın mantıklı hali daha da cazip bir hale gelecektir.

Benzer İncelemeler