alexa Oris | Aquis | Small Second | Date | Blue Dial | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Aquis Small Second Date Blue Dial

Fiyat/performans konusunda harikalar yaratan modelleri ile saat severlerin gönlüne taht kuran Oris, dalgıç saatleri segmentindeki başarılı model ailesi Aquis Small Second Date’e yeni bir renk ekliyor.

oris-aquis-small-second-date-blue-dial-7.jpg

Sportif ve çok yönlü tasarımının yanında, dalgıç saati gibi işlevselliğin ön planda olduğu bir segmentte sunduğu basit ama fark yaratan komplikasyonuyla öne çıkan model, derin denizlerden ilham alan yeni bir mavi kadranla buluşuyor. 

oris-aquis-small-second-date-blue-dial-8.jpg

2017 senesinde markanın ürün grubuna dahil olan Aquis Small Second Date, tarih penceresinin yanı sıra ayrı bir sayaca yerleştirilmiş saniye koluna da yer veren tasarımı ile birçok saat tutkunun tercihi olmaya devam ediyor. Mavi renkle ilk tanışmasını görece açık tonlu bir kadran ile yaşayan model ailesi, bugün pastel tarzında tasarlanmış yeni bir mavi kadrana merhaba diyor.

oris-aquis-small-second-date-blue-dial-9.jpg

Yeni model, 45.5mm çapında ve 15.9mm yüksekliğinde tasarlanmış, sportif bir kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen ve iddialı boyutu ile dikkat çeken kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Kasanın ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cam ve mavi temaya uygun tasarlanmış seramik mineli dalgıç bezeli yer alıyor. Oris amblemli ve vidalı kurma kolu ile donatılan kasa, 500 metre su geçirmezlik değeri ile profesyonel kullanıma uygun bir profil çiziyor.

oris-aquis-small-second-date-blue-dial-10.jpg

Koleksiyona eklenen modelin ayırt edici özelliği olan mavi tema, kadran kısmında da kendine yer buluyor. Model ailesinin tasarım dilini kullanan kadran, SLN dolgulu kürek tarzı kollara ve indekslere yer veriyor. 

oris-aquis-small-second-date-blue-dial-11.jpg

Yeni model gücünü, Sellita SW220-1 tabanlı, Oris Caliber 743 mekanizmadan alıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda sunduğu 38 saatlik güç rezerv süresi ile sektör standartlarının biraz altında kalsa da, sağlamlığı ve dakikliği ile bu zaafını bertaraf ediyor. 

Şık model üç parçalı metal bilezik veya Oris imzalı mavi kauçuk kayış ile satışa sunuluyor. Modele dair referans ve fiyat bilgisi ise şöyle:

Ref. 01 743 7733 4155 – 07 4 24 69EB   CHF 2,400 – Kauçuk Kayış

Ref. 01 743 7733 4155 – 07 8 24 05PEB CHF 2,700 – Paslanmaz Çelik Bilezik

Benzer İncelemeler