alexa Oris | Artelier S | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Artelier S

Geniş ürün grubu kadar fiyat/performans konusunda rakipsiz modelleri ile de saat tutkunlarının gözde markaları arasındaki yerini koruyan Oris, Minimalist anlayışa göre tasarlayıp ürettiği yeni modeli Oris Artelier S ile boy gösterdi.

oris-artelier-s-1.jpg

Markanın spor temalı veya profesyonel kullanıma yönelik ürün gruplarının aksine zarif tasarımları ile öne çıkan Artelier koleksiyonuna eklene yeni model, Minimalist detayları ile dikkat çekiyor.

oris-artelier-s-2.jpg

Yeni model 38mm çapında tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Son yıllarda saat endüstrisindeki downsizing (kasa çaplarının tekrar normale(!) dönmesi) akımın da etkisiyle konforlu bir kullanım sunan zarif kasanın tamamı parlak yüzeylerden oluşuyor. Ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip yüksek bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise mineral cam bölmeli çelik kapağın yer aldığı şık kasa, sadece 30 metreye kadar su direnci sunuyor.

oris-artelier-s-3.jpg

Sade tasarımıyla ünlü Bauhaus akımını akla getiren model, yeşil veya siyah renk seçenekleri bulunan, güneş ışını desenli kadrana ev sahipliği yapıyor. Zamanın ince tasarlanmış kol seti ve en dış kısma yerleştirilmiş saat/dakika skalası ile okunduğu kadranda marka logosu ve Swiss Made yazıları dışında hiçbir yazı veya sembol yer almıyor. 

oris-artelier-s-4.jpg

Yeni modellere, sektörün yeni nesil giriş seviye İsviçre otomatiklerinden Sellita SW200 tabanlı, Caliber Oris 733 hayat veriyor. Tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunabilen mekanizma, cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor. 

Koyu kahverengi veya siyah dana derisi kayışların eşlik ettiği modellere dair referans ve fiyat bilgileri ise şöyle;

oris-artelier-s-5.jpg

Ref. 01 733 7762 4054-07 5 20 69FC (siyah) - CHF 1,900

oris-artelier-s-6.jpg

Ref. 01 733 7762 4057-07 5 20 70FC (yeşil) - CHF 1,900

Benzer İncelemeler