alexa Oris | Dat Watt Edition II | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Dat Watt Edition II

Hölstein’lı butik üretici, Common Wadden Sea Secretariat marka ortaklığı kapsamında tasarlayıp ürettiği yeni modeli tanıttı. 

oris-dat-watt-edition-ii-1.jpg

Başta doğanın korunması ile ilgili birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Oris, bu konuyu odak noktasına alan yeni modeller tasarlamaya devam ediyor. Serinin en son modeli ise, markanın ikinci defa birlikte çalıştığı CWSS’nin imzasını taşıyor. Kuzey Denizi’nin güneydoğusunda yer alan Wadden Denizi konusunda farkındalık uyandırmayı amaçlayan model, yeşil kadranıyla dikkat çekiyor.

oris-dat-watt-edition-ii-2.jpg oris-dat-watt-edition-ii-3.jpg

Yeni model, 43.5mm çapında tasarlanmış, Aquis tarzı kasa ile geliyor. Çok parçalı sportif kasanın ön yüzünde safir kristal cam ve mat gri seramik mineli bezel yer alıyor. Temaya gönderme yapan masif arka kapağa, kilitli kurma kolu eşlik ediyor. Paslanmaz çelik alaşımından üretilen şık kasa, 300 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor.

oris-dat-watt-edition-ii-4.jpg oris-dat-watt-edition-ii-5.jpg

Şık modelin arka kapaktan sonra diğer özgün detayı olan kadran, su yeşili rengiyle temaya uygun bir görünüm sunuyor. Küçük saniye göstergesi ve merkeze yerleştirilmiş tarih diski ile alışılmışın biraz dışında bir dizilim sunan kadranda zaman, palet tarzı markörler ve kürek formlu kollar ile takip ediliyor. 

oris-dat-watt-edition-ii-6.jpg

Sellita SW220-1 tabanlı ve 38 saat güç rezervli otomatik Caliber Oris 743 ile hayat bulan model, metal bilezik ile geliyor. Sadece 2009 adet ile limitli üretilen modelin kutu setinde bir mavi kauçuk kayış bulunuyor.

oris-dat-watt-edition-ii-7.jpg

Eylül 2023 itibarıyla satış noktalarına ulaşması ön görülen model için belirlenen liste fiyatı ise CHF 2,900.

Benzer İncelemeler