alexa Oris | Divers Sixty Five| Chronos | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Divers Sixty-Five LE - Chronos

Oris, saat dünyasını merkezine alan Chrono dergisi ile iş birliği içinde tasarladığı yeni limited edition modelini tanıttı.

Oris-Reveals-Dreamy-Blue-Divers-1.jpg

Oris’in beğenilen model ailesi Divers Sixty-Five platformunda tasarlanan model, 38mm çapında kasayla geliyor. Paslanmaz çelik kasanın ön yüzünde bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise safir kristal cam bölmeli kapak yer alıyor. Oris amblemli iri kurma kolunun eşlik ettiği kasa, 100 metreye kadar su geçirmiyor. 

Oris-Reveals-Dreamy-Blue-Divers-2.jpg

Yeni model, degrade açık mavi zeminle süslenmiş, zarif bir kadrana ev sahipliği yapıyor. BG W9 Super-LumiNOVA dolgulu aplik indeksler ve kalın kollar, hemen her ortamda yeterli okunabilirliği sunuyor. Tarih penceresi bulunmayan kadran, bu özelliği ile modelin vintage temasına da uyumlu bir duruş sergiliyor. 

Oris-Reveals-Dreamy-Blue-Divers-4.jpg

Modelin öne çıkan bir diğer özelliği de kalibre kısmında bizleri karşılıyor. Oris Divers Sixty-Five LE – Chronos, Oris’in tamamen kendi bünyesinde tasarlayıp ürettiği Caliber 400 mekanizma ile çalışıyor. Tam kurulumda sunduğu 5 günlük güç rezerv süresi ile öne çıkan otomatik mekanizma, 10 yıllık garanti süresi ile de sektör standartlarını zorluyor.

Oris-Reveals-Dreamy-Blue-Divers-3.jpg

Üç parçalı metal bilezik ve Oris imzalı katlanır klips ile bileğe sabitlenen yeni model, sadece 200 adet ile sınırlı üretiliyor. Model için belirlenen liste fiyatı ise 3'600.00 CHF.

Oris-Reveals-Dreamy-Blue-Divers-5.jpg

Benzer İncelemeler