alexa Oris | Hank | Aaron | Limited Edition | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Hank Aaron Limited Edition Reference: 754 7785 4081-Set

Hölstein merkezli marka, efsanevi beyzbol oyuncusu Hank Aaron’a ithaf ettiği yeni modelini duyurdu.

oris-hank-aaron-limited-edition-1.jpg

Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra ismini insanlık tarihine altın harflerle yazdıran şahsiyetlere adadığı modelleri ile de sektörün önemli isimleri arasında yer alan Oris, bu geleneği yeni bir model ile devam ettiriyor.

oris-hank-aaron-limited-edition-2.jpg

Sadece beyzbolda gösterdiği üstün başarı ve kırdığı rekorlarla değil, aynı zamanda spordaki başarısını ve ününü sivil haklarını ve eşitliği savunmak için bir araç haline getirmesi ile de bilinen ünlü sporcu, Oris’in yeni modeline ilham kaynağı oluyor.

oris-hank-aaron-limited-edition-3.jpg oris-hank-aaron-limited-edition-4.jpg

Yeni model, Hank Aaron'un yenilmez rekorunu temsil eden 2.297 adet ile sınırlı üretiliyor. Hank'in mavi, kırmızı ve beyaz vurgulara sahip ünlü Atlanta Braves üniformasından ilham alan şık model markanın bir klasik haline gelen Big Crown Pointer 40mm platformunu temel alıyor.

oris-hank-aaron-limited-edition-5.jpg 

40mm çapında ve 12mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, paslanmaz çelikten üretiliyor. Ön yüzünde tırtıklı bezel ve yansıma önleyici safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde ise işlemeli masif çelik kapak bulunuyor. Kilitli kurma kolu ile donatılan şık kasa, 50 metre su basıncına dayanım sunuyor.

oris-hank-aaron-limited-edition-6.jpg

Beyaz zemin üzerine mavi detayların yer aldığı kadranda zaman, katedral tarzı kollar ile takip ediliyor. Tarih fonksiyonu ise kırmızı uçlu kol ve kadranın dış kısmında yer alan skala ile okunuyor.

oris-hank-aaron-limited-edition-7.jpg

Yeni model gücünü, Caliber 754 mekanizmadan alıyor. Sellita SW-200 tabanlı otomatik kalibre tam kurulumda 38 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

oris-hank-aaron-limited-edition-8.jpg

Sportif model beyzbol topundan ilham alan beyaz dikişli mavi deri kayış ile geliyor. Kutu setinin içerisinde ayrıca çelik tokalı mavi/kırmızı/beyaz renklerde kumaş kayış ve kayış değiştirme aleti de yer alıyor. Model için belirlenen satış fiyatı ise CHF 2,300.

Benzer İncelemeler