alexa Dubai Watch Week 2023 | Oris Yenilikler | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris ProPilot X Caliber 400 'Laser'

Özel edisyonların ve iş birliklerinin değişmez isimlerinde Oris, Dubai Watch Week kapsamında duyurduğu yeni ProPilot X Caliber 400 'Laser' ile bir kez daha tüm dikkatleri üzerine topladı.

oris-pro-pilot-caliber-400-laser-1.jpg

Markanın kendi mekanizması ile donatılan ProPilot X Caliber 400 model ailesi, yeni ve özel bir model ile “renklendi”. Kaleydoskop tarzında kadranıyla görenleri kendine hayran bırakan modele dair detaylar şöyle;

Yeni model, modern Oris ProPilot X Caliber 400 serisinin bir uyarlaması olarak koleksiyonda yerini alıyor. 39mm çapında ve 12mm yüksekliğinde tasarlanan kasa, ultra-hafif titanyum alaşımından imal ediliyor. 100 metre su geçirmezliğe sahip kasanın ev sahipliği yaptığı kadran ise hem malzemesi hem de renk tonuyla dikkat çekiyor.

oris-pro-pilot-caliber-400-laser-2.jpg oris-pro-pilot-caliber-400-laser-3.jpg

Titanyum kadran maviden yeşile ve mora uzanan güzel bir renk geçişine sahip olsa da Oris, kadranda aslında herhangi bir renk pigmenti bulunmadığını belirtiyor. Bunun yerine, lazer marifetiyle işlenen titanyum plaka, geri yansıyan ışık dalgalarının yalnızca görünür ışık spektrumunun belirli bir kısmından gelen ışığı içerecek şekilde değiştiren bir renk cümbüşüne bir tuval vazifesi görüyor. Daha sonra "parıldayan" bir gökkuşağı efekti yaratmak için farklı bir işlem daha görüyor.

oris-pro-pilot-caliber-400-laser-4.jpg oris-pro-pilot-caliber-400-laser-5.jpg

Yeni model, markanın kendi bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber 400 mekanizma ile hayat buluyor. 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapan otomatik kalibre, tam kurulumda sunduğu 120 saatlik güç rezerv süresi ile sadece aynı segmenti paylaşan modelleri değil, daha üst düzey saatleri de geride bırakıyor. 

oris-pro-pilot-caliber-400-laser-6.jpg

Standart (limitli üretim değil) model ailesine eklenen yeni versiyonu, titanyum bilezik ve uçak emniyet kemerlerinden ilham alan özgün klips tamamlıyor. Bu ay içerisinde satış noktalarına ulaşması planlanan model, 10 yıllık garanti süresi ile sektör standartlarına yeni bir soluk getiriyor.

Benzer İncelemeler