alexa Oris | ProPilot | Calibre 400 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris ProPilot X Calibre 400

Bağımsız markaların giriş ve orta seviye segmentindeki lider temsilcisi Oris, geçtiğimiz yıllarda tanıttığı in-house mekanizması Caliber 400’ü yeni pilot saatiyle buluşturuyor.

The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-1.jpg

Oris’in pilot saatleri konusundaki tecrübesi bir hayli eskiye dayanıyor. Markanın kült ürün grupları arasında yer alan Big Crown ile 1938 yılında başlayan pilot saatleri hikayesi, bugün modern ve cesur tasarımı kadar in-house mekanizmasıyla da kendinden söz ettirmeyi başaran Oris ProPilot X Calibre 400 ile devam ediyor. 

The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-2.jpg The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-3.jpg

Markanın analog pilot saati konseptine getirdiği yenilikçi bakış açısını temsil eden model, 39mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Çok parçadan oluşan kasa, ultra-hafif titanyum alaşımından üretiliyor. Mikro-kumlama yüzeyi sayesinde pilot saatlerinin Tool Watch DNA’sına gönderme yapan kasanın ön yüzünde çift taraftan yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam yer alıyor. Camı çerçeveleyen sabit bezel, türbin motifiyle yine modelin havacılık temasına vurgu yapıyor. Kilitli kurma kolunun da yardımıyla günlük kullanım için gayet yeterli bir değer olan 100 metre su basıncına dirençli üretilen kasanın arka yüzünde ise, safir kristal cam bölmeli kapak görev yapıyor. 

The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-5.jpg The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-6.jpg

Yeni modele gri, mavi ve somon renkli kadran alternatifleri eşlik ediyor. Gri kadran modeli monokrom bir görüntüye kavuştururken canlı mavi ve pastel somon tonları Tool Watch karakterini yumuşatarak modele daha çok yönlü bir hava katıyor. Sade tasarımıyla öne çıkan kadranının saat 6 yönünde tarih penceresi yer alıyor. Merkeze yakın yerleştirilmiş 5 DAYS (5 gün) ibaresi de modele hayat veren kalibrenin güç rezerv süresine vurgu yapıyor.

The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-8.jpg The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-9.jpg

Ürün grubuna yeni eklenen koleksiyonun kalbinde, markanın kendi tasarımı ve üretimi olan, Oris Caliber 400 atıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında çalışan otomatik mekanizma, tam kurulumda sunduğu 5 gün/120 saat güç rezerv süresi ile aynı ligin birçok oyuncusunu geride bırakıyor. Silikon eşapman çarkı gibi ileri teknoloji ürünü bileşenlere de yer veren COSC sertifikalı kalibre, şeffaf arka kapaktan zevkle izlenebiliyor. 

The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-10.jpg

Şık modele, titanyumdan üretilmiş entegre bilezik eşlik ediyor. Konforlu bilezik bileğe, uçaklardaki emniyet kemerlerinden esinlenerek tasarlanan, markaya patentli Lift özellikli katlanır klips ile sabitleniyor.

The-Oris-Pro-Pilot-Calibre-400-11.jpg

Markanın standart koleksiyonuna eklenen Oris ProPilot X Calibre 400, sadece rekabetçi CHF 3,900 fiyat etiketi ile değil, pilot saati konseptine getirdiği taze ve modern bakış açısı ile de beğeni topluyor.

Benzer İncelemeler