alexa Oris 2023 Yenilikler | Watches and Wonders 2023 Yenilikler
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Yeni Modeller

İsviçreli üretici Oris, 2023’ün en büyük saatçilik organizasyonunda yeniliklerini tanıttı. İki Aquis ve bir ProPilot modelinin gösterime çıktığı Oris standı, özellikle Kermit’e ithaf edilen yeni modeliyle saat severlerin yüzünde bir tebessüm oluşturuyor.

ProPilot X Kermit Edition

Oris ve Disney kuklası Kermit iş birliğiyle üretilen model, kadran rengi ve özelleştirilmiş tarih diskiyle hem saat hem de nostalji meraklılarını etkiliyor. Hayatı o kadar da ciddiye almamamızı öğütleyen Kermit, Oris ProPilot’un yeni modelinde yeniden hayat buluyor. Kermit günü ilan edilen ve her ayın birinci gününe denk gelen tarihte, kadranda 1 yerine Kermit resmi beliriyor. Kurbağa Kermit ile özdeşleşen yeşil renkli kadrana sahip modelin kasası, serinin diğer versiyonlarında da olduğu gibi, 39mm çapında titanyumdan imal edilmiş. Safir kristal cama ve arka kapağa sahip saatin su geçirmezlik değeri ise 100 metre. Uçakların emniyet kemeri tokalarını anımsatan ve “LIFT” adı verilen özel bir kilit sistemine sahip bilezikle taçlandırılan modelin kalbinde, in-house üretilen, COSC sertifikasına ve 5 gün güç rezervine sahip, otomatik Caliber 400 yer alıyor.

oris-2023-yeni-modeller-8.jpg oris-2023-yeni-modeller-9.jpg 

oris-2023-yeni-modeller-10.jpg oris-2023-yeni-modeller-11.jpg

Aquis Date Calibre 400

Yeni Aquis modelleri, merkezden yeşilden kenarlara doğru siyaha değişen renkte kadran ve 43,5mm çapında paslanmaz çelik kasa kombinasyonuyla karşımızda. Safir kristal cama ve arka kapağa sahip modelin su geçirmezlik değeri 300 metre. Paslanmaz çelik bilezik ya da siyah renkli kauçuk kayış seçeneklerine sahip saat, in-house üretilen, COSC sertifikasına ve 5 gün güç rezervine sahip, otomatik Caliber 400 yer alıyor.

oris-2023-yeni-modeller-12.jpg oris-2023-yeni-modeller-13.jpg

Aquis Date Diamonds

Pırlantalarla bezenmiş bu yeni Aquis modelleri 41,5mm çapında paslanmaz çelik kasaya sahipler. Safir kristal cama ve arka kapağa sahip saatlerin su geçirmezlik değerleri 300 metre olarak açıklanıyor. Saatin kasasında 48 adet Top Wesselton, güneş ışını desenli vişne kırmızısı kadranında ise 44 adet Top Wesselton pırlanta bulunuyor. Modele yerleştirilmiş pırlantaların toplam ağırlığı 1,2 karat. 38 saat güç rezervine sahip otomatik Caliber 733’ten gücünü alan modeller paslanmaz çelik bilezik ya da vişne çürüğü kırmızı kauçuk kayış seçenekleri ile satın alınabilecek. 

oris-2023-yeni-modeller-14.jpg oris-2023-yeni-modeller-15.jpg

Benzer İncelemeler