alexa Panerai 2021 Yenilikleri | Watches & Wonders 2021 Yenilikleri | PAM01111 | Luminor
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Chrono Goldtech Blu Notte (Ref. PAM01111)

Watches & Wonders 2021, dijital platformda gerçekleşen ilk bölümünün ardından, West Bund Center – Şangay’da düzenlenen fiziksel fuar organizasyonuyla devam ediyor. Organizasyonun ikinci bölümünde saat tutkunlarıyla buluşan modellerden Panerai Luminor Chrono Goldtech Blu Notte PAM01111 sizlerle...

pam01111-panerai-luminor-chrono-goldtech-blu-notte-1.jpg

Kronograf fonksiyonuna hiç de yabancı olmayan İtalyan menşeli İsviçreli üretici Panerai, yeni PAM01111 modelinde patentli 18K altın Goldtech alaşımını ve derin mavi tonları aynı çatı altında topluyor.

pam01111-panerai-luminor-chrono-goldtech-blu-notte-2.jpg

Yeni model, yoğun renk tonu ve oksidasyona olan direnciyle öne çıkan, 18K Goldtech altın alaşımından üretilmiş bir kasa ile geliyor. 44mm çapında tasarlanmış Luminor kasanın ön yüzünde parlak ve bezel ve bombeli safir kristal cam, arka yüzünde ise karartılmış ve üzerine altın dalga desenleri işlenmiş, safir kristal cam bölmeli altın arka kapak eşlik ediyor. Kronograf fonksiyonunu kontrol eden butonlar ise,kasanın sağ tarafında, saat 8 ve 10 konumlarında yer alıyor. Markaya patentli kurma kolu koruma düzeneğine de yer veren göz alıcı kasa, 50 metreye kadar su basıncına dayanabiliyor.

pam01111-panerai-luminor-chrono-goldtech-blu-notte-3.jpg

Modele Bi-Compax Chronograph, yani iki sayaca yer veren, dizilimde tasarlanmış kadran eşlik ediyor. Güneş ışını desenli derin mavi zeminin alt kısmında, Sandwich tarzı plakadaki perfore boşluklardan görünen, Super-LumiNOVA fosfor uygulamalı disk yer alıyor. Saat 12 ve 6 hizasında büyük rakam, diğerlerinde ise baton tarzı markörlerin görev yaptığı kadranın saat 3 yönünde 30 dakika sayacı, saat 9 yönünde ise küçük saniye göstergesi yer alıyor. Kasaya uygun şekilde hazırlanmış altın bileşenlerin yer aldığı kadranda, marka logosu dışında bir de Chronograph yazısı göze çarpıyor.

pam01111-panerai-luminor-chrono-goldtech-blu-notte-4.jpg

Yeni modelin içerisinde Caliber P.9200 görev yapıyor. Saat, dakika ve küçük saniye fonksiyonlarının yanında Bi-Compax kronograf özelliği de taşıyan otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 42 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

pam01111-panerai-luminor-chrono-goldtech-blu-notte-5.jpg

Şık modele, kadranla uyumlu mavi tonda hazırlanmış timsah derisi kayış ve 18K Goldtech toka eşlik ediyor. Modelin kutu içeriğinde bir de mavi kauçuk kayış bulunuyor.

pam01111-panerai-luminor-chrono-goldtech-blu-notte-6.jpg

Benzer İncelemeler