alexa PAM01036 | PAM01037 | PAM01038 | Luna Rossa | Luminor | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Luna Rossa

Panerai, 2021’de yapılacak olan 36’ncı America’s Cup yarışında, etkinliğin ‘Challenger of Record’u olan Luna Rossa’dan ilham aldı; üç modelle kutlamalara şimdiden başladı.

panerai-luminor-luna-rossa-1.jpg panerai-luminor-luna-rossa-12.jpg

panerai-luminor-luna-rossa-2.jpg

Panerai, America’s Cup’ta yarışacak olan Luna Rossa takımıyla kurduğu duygu yüklü dostluğu Cenevre’de düzenlenen SIHH fuarında Submersible Luna Rossa 47mm modelini tanıtarak kutlamıştı. İtalya menşeili marka Mexico City’de düzenlenen SIAR (Salón Internacional Alta Relojería) fuarında üç yeni model tanıtarak takımla arasındaki bağı güçlendirdi.

panerai-luminor-luna-rossa-4.jpg

Luminor Luna Rossa Regatta 47mm (PAM01038), Luminor Rossa Chrono Flyback 44mm (PAM01037) ve Luminor Luna Rossa GMT 44mm (PAM01036) saatseverlere fütüristtik mekanik zanaatkârlığın özgün yorumunu sunuyor.

  • pam01036-panerai-luminor-luna-rossa-1.jpg PAM01036
  • pam01037-panerai-luminor-luna-rossa-1.jpg PAM01037

pam01038-panerai-luminor-luna-rossa-1.jpg

PAM01038

Luminor Luna Rossa Regatta 47mm Carbotech kasaya, bezele ve ayar koluna sahip. Üç modelde de Panerai’nin alametifarikası Safety Lock muhafazası bulunuyor. Kasayı ön tarafta safir kristal cam tamamlıyor. Arkadaysa Luna Rossa logosu, Luna Rossa AC75 gövdesi ve America’s Cup’a dair çizimin işlendiği DLC kaplamalı 12 kenarlı arka kapak yer alıyor. Kasa 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor.

panerai-luminor-luna-rossa-5.jpg

panerai-luminor-luna-rossa-6.jpg panerai-luminor-luna-rossa-7.jpg

Saat-dakika, saniye alt kadranı, flyback kronograf, regatta geri sayım sayacı ve saniye sıfırlama özelliği otomatik mekanizma kalibre P.9100/R’den güç alıyor. Glycodur balans ve Incabloc darbe koruma sistemine sahip olan mekanizma tam kurulumda 3 günlük güç rezervi sağlıyor.

panerai-luminor-luna-rossa-15.jpg

Kadranın koyu gri, yelken bezi desenli sandviç yapısı, yeşil Super-LumiNova dolgulu beyaz büyük rakamlar ve indeksler regatta konseptini tamamlar nitelikte. Saat 3 konumunda kronograf saat sayacı, 9 konumunda saniye alt kadranı, kenarlıktaysa deniz mili ölçeği bulunuyor. Kadranda “Luna Rossa Challenger 36th America’s Cup” ibaresi yer alıyor.

panerai-luminor-luna-rossa-3.jpg

panerai-luminor-luna-rossa-10.jpg panerai-luminor-luna-rossa-11.jpg

Luminor Luna Rossa Regatta 47mm beyaz dikişli ‘Ponte Vecchio’ siyah dana derisi kayış, zımparalanmış titanyum ikizkenar yamuk toka ve DLC kaplama kilitle tamamlanıyor; ilave siyah kayışla geliyor.

panerai-luminor-luna-rossa-13.jpg

Luminor Luna Rossa Chrono Flyback, mikro-blast işlemi uygulanmış, 44mm çaplı siyah seramik kasayla geliyor. Bezel ve ayar kolu da aynı malzemeden üretilmiş. Saat-dakika, saniye alt kadranı, flyback kronograf ve saniye sıfırlama özelliklerine otomatik mekanizma, kalibre P.9100 güç sağlıyor ve tam kurulumda 3 günlük güç rezervi sunuyor. Kadranda takimetre skalası bulundurması haricindeki diğer özellikleri Regatta 47mm ile aynı diyebiliriz.

panerai-luminor-luna-rossa-14.jpg

Luminor Luna Rossa GMT siyah DLC kaplamalı 44mm kasayla geliyor. Bezel de kasayla aynı malzemeden üretilmiş. Safety Lock muhafazalı ayar koluysa siyah seramikten. Kasanın 300 metreye kadar su basıncına dayanıklılık göstermesi dışında diğer özellikleri, bahsettiğimiz Luna Rossa modelleriyle aynı. Bu modelin bir diğer farkı tarih göstergesine ve GMT özelliğine sahip olması. Saat 9 konumunda saniye alt kadranı, 3 konumunda da tarih göstergesi yer alıyor. Otomatik P.9100/GMT kalibre tam kurulumda 3 günlük güç rezervi sağlıyor.

panerai-luminor-luna-rossa-8.jpg panerai-luminor-luna-rossa-9.jpg

Benzer İncelemeler