alexa PAM01661 | Carbotech | Luminor Marina | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Marina Carbotech (Ref. PAM01661)

Orijinal tasarım, yenilikçi materyaller... Panerai’nin ikonik Luminor Marina’sı, şimdi Carbotech kasada ve mavi detaylarla bezeli Sandwich kadranla geliyor.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-1.jpg

Panerai’nin ikonik modeli Luminor Marina’yla Panerai Laboratorio di Idee’nin geliştirdiği yüksek performanslı kompozit materyal ve mavinin enerjisini taşıyan Sandwich kadran, koleksiyonda ilk kez bir arada kullanıldı. Bu birliktelik, LAB-ID’nin büyük başarısını bir kez daha gözler önüne seriyor.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-2.jpg

İleri teknoloji ürünü kompozit materyal, birleştirilmiş karbon fiber katmanlardan oluşuyor. Öncelikle katmanlar sırayla hizalanıyor, ardından PEEK (Polyether Ether Ketone) temelli bağlayıcı matrisle basınç ve kontrollü ısı altında birleştirilip sağlamlaştırılıyor. Darbelere ve aşınmaya karşı son derece dayanıklı olan bu malzeme, düzensiz dokusu sayesinde ayırt edici bir görünümde sunuyor.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-3.jpg

Panerai Luminor Marina Carbotech’in 44mm çapa sahip kasası, 300 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteriyor. Saatin bezeli de kasayla aynı malzemeden, 12 kenarlı ve vidalı arka kapağıysa DLC kaplamalı titanyumdan üretilmiş. Modelin, tüm heybetine karşın yalnızca 96 gram hafifliğinde olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-5.jpg

Luminor Marina Carbotech, markanın Neuchâtel’deki atölyesinde tasarlanıp üretilen otomatik mekanizma, Calibre P.9010 ile çalışıyor. Incabloc anti-darbe sistemiyle donatılan mekanizma, tam kurulumda 3 günlük güç rezervi sağlıyor.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-6.jpg

Saatin sandviç yapılı kadranı, mavi rakamlar ve markörlerle süslü. Saat 9 konumunda saniye alt kadranı, 3 konumunda da tarih göstergesi yer alıyor.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-4.jpg

Panerai Luminor Marina Carbotech, kauçuk benzeri su geçirmez Panerai Sportech’ten üretilen, siyah zemin üzerine mavi dikişli kayış ve siyah DLC kaplamalı titanyum tokayla tamamlanıyor.

pam01661-panerai-luminor-marina-carbotech-7.jpg

Benzer İncelemeler