alexa Panerai | Watches & Wonders Yenilikler | PAM01119 | PAM 1119 | Fibratech
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Marina Fibratech – 44 (Ref. PAM01119)

Modern alternatif malzemelerin eklenmesiyle genişleyen Luminor Koleksiyonu, saatçilik tarihinde bir ilke daha ev sahipliği yapıyor. Panerai Luminor Marina Fibratech™ – 44 (PAM01119) tam 70 yıllık garanti süresi ile bir rekora imza atıyor.

pam01119-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-1.jpg

Markanın Fibratech™ malzemeye yer veren bir diğer modeli Panerai Luminor Marina Fibratech™ – 44 (PAM01119), 44mm çapında ve 14.5mm yüksekliğinde tasarlanmış, Luminor tarzı bir kasa ile geliyor. Doğal ve eko-sürdürülebilir ham fiberlerden elde edilen Fibratech, dikkat çekici fiziksel ve mekanik özelliklere sahip bir alaşım. Çelikten yüzde 60 daha hafif, dayanıklı ve aşınmaya karşı son derece dirençli malzeme, Panerai Laboratorio di Idee laboratuvarlarında sürdürülen uzun bir çalışma sonucu ortaya çıkmış. Panerai’nin saatçilik alanında uygulamaya sokmak amacıyla geliştirip rafine ettiği Fibratech™, bazalt taşı füzyonu sonucunda üretilen tek yönlü mineral fiberlerden oluşuyor. Kusursuz bir oryantasyonla birbirine eklenen, ardından basınç ve ısı kontrollü bir süreçte birleştirilip polimerlerle bağlanan fiberler ince katmanlar haline geliyor. Fibratech™ homojen olmayan mat gri rengi ve materyalin kesilme şeklinden kaynaklandığı için taklit edilmesi imkânsız bir görünüm sunuyor. Kasanın kendine has, oldukça ilginç bir özelliği var: Luminor tarzı kasa fosfor özellikli bezel, kurma kolu ve kurma kolu muhafazası taşıyor. Bu sayede modelin karanlık ortamlarda sunduğu görüntü, Luminor’un efsanevi silüetini ortaya çıkarıyor. 300 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön yüzünde safir kristal cam, arka yüzünde ise üzerinde modelin rekor garanti süresine vurgu yapan “70 Years Warranty” ibaresi bulunduğu siyah DLC kaplamalı titanyum kapak görev yapıyor.

pam01119-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-2.jpg

Modelin Sandwich tarzı kadranında güneş ışını desenli, antrasit bir zemin yer alıyor. Yeşil renkte ışıldama özellikli Super-LumiNova™ kaplı yeşil renkli büyük rakamların ve saat markörlerinin bulunduğu kadranda yine fosfor özellikli “Luminor Marina”, “Panerai”ve “Automatic” ibareleri göze çarpıyor. Tarih penceresi saat 3 yönünde, küçük saniye sayacı ise saat 9 hizasına konumlandırılan kadranda yer alan iç çember de fosfor özelliğiyle kadran bütünlüğünü destekliyor.

pam01119-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-3.jpg pam01119-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-4.jpg

Panerai Luminor Marina Fibratech™ – 44 (PAM01119)modelinde markanın Neuchatel’de yer alan fabrikasında tasarlanıp üretilen Caliber P.9010 mekanizma görev yapıyor. 31 taşlı/200 parçalı otomatik mekanizmanın çalışma frekansı 4Hz /28.800vph, tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 72 saat (3 gün) olarak ayarlanmış. Saat, dakika, küçük saniye ve tarih fonksiyonlarına yer veren mekanizmada Glucydur™ balans ve Incabloc™ anti-darbe sistemi bulunuyor.

pam01119-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-5.jpg

270 adet ile sınırlı üretilen ve sadece markanın butikleri kanalıyla satışa sunulacak olan model, ışıldama özellikli dikişlerle süslenmiş siyah Sportech™ Velcro kayış ve siyah kauçuk kayış ikilisi ile geliyor. Her iki kayışa da Panerai imzalı titanyum toka eşlik ediyor.

pam01119-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-6.jpg

Panerai Luminor Marina Fibratech (Ref. PAM01119) modeli 136.800,00 TL etiketi ile satışa sunuluyor.
Benzer İncelemeler