alexa PAM00956 | Transat Classique | Luminor | Officine Panerai | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Regatta Transat Classique (PAM00956)

panerai-logo-2.png

Panerai, 3000 deniz mili uzunluğundaki zorlu rotasıyla dikkat çeken Panerai Transat Classique 2019 yat yarışı etkinliğine özel tasarladığı yeni limitli üretim modelini duyurdu.

pam00956-officine-panerai-luminor-regatta-transat-classique-kapak-2-.jpg

Panerai, 3000 deniz mili uzunluğundaki zorlu rotasıyla dikkat çeken Panerai Transat Classique 2019 yat yarışı etkinliğine özel tasarladığı yeni limitli üretim modelini duyurdu. Officine Panerai, yelken yarışlarından ilham alan yeni bir modeller bir kez daha deniz ve saat tutkularını bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu sene düzenlenecek Panerai Transat Classique 2019 klasik yat yarışı etkinliği için hazırlanan model limitli üretim adedi ve etkinliğe özel tasarlanmış arka kapağı ile dikkat çekiyor.

pam00956-officine-panerai-luminor-regatta-transat-classique-5-.jpg

Panerai Luminor Regatta Transat Classique (PAM00956) 47mm çapında tasarlanmış ve hafif titanyum alaşımından üretilmiş bir kasa içerisinde geliyor. Saat 8 ve 10 konumlarına yerleştirilmiş butonların eşlik ettiği kasanın ön yüzünde bombeli tasarlanmış çizilmelere dayanıklı safir kristal cam, arka yüzünde ise etkinliğe özel hazırlanmış Panerai Transat Classique 2019 logolu masif titanyum kapak yer alıyor. Modelin su basıncına dayanıklılık değeri ise 100 metre / 10 bar.

pam00956-officine-panerai-luminor-regatta-transat-classique-1-.jpg

Yeni modelin kadranında denizlere gönderme yapan mavi zemin üzerine yerleştirilmiş turuncu detaylar yer alıyor. Arabic rakam ve indeks tarzı saat markörlerinin beraber kullanıldığı kadran, saat 3 ve 9 hizalarına yerleştirilmiş alt kadranlarıyla Bi-Compax kronograf diziliminde geliyor. Mavi ve turuncu renkleriyle birbirinden ayrılan, merkeze yerleştirilmiş kronograf saniye saniye ve dakika kollarının bulunduğu kadran, Super LumiNOVA fosfor uygulaması ile karanlık ortamlarda bile yeterli okunabilirliği sağlıyor.

pam00956-officine-panerai-luminor-regatta-transat-classique-2-.jpg pam00956-officine-panerai-luminor-regatta-transat-classique-3-.jpg

Panerai Luminor Regatta Transat Classique (PAM00956) gücünü markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber P.9100/R mekanizmadan alıyor. 37 taşlı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) hızında çalışıyor ve tam kurulumda 3 günlük (72 saat) güç rezerv süresi sunuyor. Toplam 328 parçadan oluşan mekanizmada saat, dakika ve küçük saniye fonksiyonlarının yanı sıra Flyback kronograf, Regatta geri sayım özelliği, Knot cinsinden hazırlanmış hız hesaplama skalası ve saniye sıfırlama özellikleri yer alıyor.

pam00956-officine-panerai-luminor-regatta-transat-classique-4-.jpg

Sadece 150 adet ile limitli üretilen model, titanyum üçgen tokanın eşlik ettiği lacivert kauçuk kayış ile geliyor. Kutu içeriğinde bir adet daha kayışın yer aldığı model için tavsiye edilen satış fiyatı ise € 17,500 olarak belirtiliyor.
Benzer İncelemeler