alexa PAM01116 | Luminor | Platinumtech | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Platinumtech Luminor Marina Limited Edition (Ref. PAM01116)

Panerai, saat dünyasının ultra-lüks materyallerinden platini, yeni Platinumtech Luminor Marina Limited Edition modeli ile hem daha güçlü hem de daha değerli kılıyor.

pam01116-panerai-platinumtech-luminor-marina-limited-edition-1.jpg

İtalyan menşeli ünlü marka, ileri teknoloji malzeme ve teknikleri geliştirdiği Laboratorio di Idee bünyesinde hazırlanan yeni bir platin alaşımıyla bu kıymetli metali bir adım öteye taşıyor.

pam01116-panerai-platinumtech-luminor-marina-limited-edition-4.jpg

Markanın nadiren kullandığı materyaller arasında yer alan platin, lüks saatçiliğin bayrak gemisi kabul edilen modellerinde kullanılan özel bir alaşım. Panerai bu özel malzemeyi, kendi çatısı altında geliştirdiği tekniklerle fiziksel özelliklerini ve yıpratıcı etkilere olan direncini yükseltiyor. Bu yeni malzeme, Platinumtech, sadece 70 adet ile limitli üretilen yeni Panerai Platinumtech Luminor Marina Limited Edition (PAM01116) saat endüstrisine merhaba diyor.

pam01116-panerai-platinumtech-luminor-marina-limited-edition-3.jpg

Luminor Marina tarzında tasarlanmış, 44 mm çapında ve 13,4 mm kalınlığındaki kasa, bezelinden ana gövdesine, 12 taraflı vidalı arka kapağına, hatta markanın sembol detaylarından özel kurma kolu koruma köprüsüne kadar hemen her bileşen için Platinumtech malzemesini kullanıyor. Kubbeli safir kristalinin altında zeytin yeşili tonlu ve satiné soleil (güneş ışını) desenli “sandviç” kadran yer alıyor. Bej renkli Super-LumiNOVA dolgulu rakam ve baton indekslere, saat 3 konumunda tarih penceresi, saat 9 konumunda ise küçük saniye göstergesi olan dengeli bir dizilim eşlik ediyor.

pam01116-panerai-platinumtech-luminor-marina-limited-edition-2.jpg

Modelin içerisinde, markanın in-house geliştirip ürettiği Caliber P.9010 görev yapıyor. Çift tulumba sistemiyle tam kurulumda 72 saat/3 gün güç rezerv süresi sunan otomatik mekanizma, sektörde dengeleri değiştiren 70 yıllık garanti süresine vurgu yapan yazının yer aldığı safir kristal camdan izlenebiliyor.

pam01116-panerai-platinumtech-luminor-marina-limited-edition-5.jpg

Saat, kahverengi timsah derisi kayış üzerine ekru kontrast dikişli ve yamuk tokalı ayrıca Platinumtech'ten üretilmiş, kayışı ve tokayı kolayca değiştirmek için bir tornavidayla birlikte ikinci bir kayış seçeneğini ile geliyor.

pam01116-panerai-platinumtech-luminor-marina-limited-edition-6.jpg

Benzer İncelemeler