alexa PAM01070 | PAM 1070 | Submersible | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Submersible GoldtechTM - 44 mm (Ref. PAM01070)

Mevcut ürün gamını yeni ve benzersiz materyal kombinasyonlarıyla zenginleştirmeye devam eden Panerai, dalgıç saatleri segmentindeki başarılı temsilcisi Submersible koleksiyonuna eklediği yeni modelini tanıttı.

pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-1.jpg

Uzun bir süre Luminor ürün grubu içinde yer alan Submersible model ailesi, geçtiğimiz yıllarda yenilenmiş ve kendi adını taşıyan koleksiyonuyla İtalyan asıllı markanın temel ürün grupları içerisine girmişti. Tool watch konseptine uygun tasarım anlayışı ile geliştirilen koleksiyon, dayanıklılık ve konfor odaklı birçok güncellemenin yanı sıra özel ve limitli edisyon versiyonlarla son yılların en çok konuşulan Panerai koleksiyonları arasına girmeyi de başarmıştı.

pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-2.jpg

Sportif model ailesi, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Panerai Submersible GoldtechTM - 44 mm (PAM01070) bir kez daha gündeme geldi.

pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-3.jpg

Yeni model, modern Submersible platformunda yer alan 44mm çapında tasarlanmış kasa ile geliyor. Tasarımsal manada aynı platformu kullanan diğer modellerle benzer duran kasanın ayırt edici özelliği malzemesinde saklı. Panerai Submersible GoldtechTM - 44 mm (PAM01070), markaya patentli iki yeni nesil malzemenin kombinasyonundan oluşuyor. Modelin ana gövdesi GoldtechTM malzemeden üretilmiş. 18K altın, bakır ve platinden oluşan alaşım kendine has pembemsi renginin yanı sıra korozyona karşı dayanıklılığı ile de ön plana çıkıyor. Kasayı meydana getiren bileşenlerden tek yöne dönebilen dalgıç bezeli, kurma kolu ve kurma kolu koruma köprüsü ise yine markanın yeni nesil malzemelerinden CarbotechTM kullanılarak üretilmiş. Mat siyah formuyla şık bir kontrast oluşturan malzeme, modelin sportif karakterine uygun bir görünüm de sunuyor. Kasanın ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cam yer alırken arka yüzünde ise DLC kaplamalı titanyum kapak bulunuyor. Modelin su basıncına dayanıklılık değeri 300 metre.

pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-5.jpg pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-4.jpg

Yeni modelin kadranı, bi-color konsepte uygun şekilde siyah renkte tasarlanmış. Altın kolların ve indekslerin eşlik ettiği kadranın zemin kısmında ise, Submersible model ailesinde ilk defa kullanılan, “satiné soleil” yüzey desenlerine yer verilmiş. Kadranın saat 3 yönünde tarih penceresi, saat 9 yönünde ise küçük saniye sayacı bulunuyor. Tüm indeksler ve kollar yeşil ışıltılı Super-LumiNOVA fosfor dolgusu içeriyor.

pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-6.jpg

Panerai Submersible GoldtechTM - 44 mm (PAM01070), markanın diğer modellerinden de aşina olduğumuz, Caliber P.900 ile hayat buluyor. 23 taşlı/171 parçalı otomatik mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 72 saat (3 gün) güç rezerv süresi sunuyor.

pam01070-panerai-submersible-goldtechtm-44-mm-7.jpg

Model siyah kauçuk kayış ve siyah DLC kaplama toka ile geliyor. Kutu içeriğinde bir de ekru tonda dikişlerle süslenmiş, siyah Panerai SportechTM yer alıyor.

Benzer İncelemeler