alexa Ref. PFC160-0021400-B00202 | Parmigiani | Fleurier | Kalpa | Piccola
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Parmigiani Fleurier Kalpa Piccola (Ref. PFC160-0021400-B00202)

parmigiani-logo.png

Saat dünyasının kendine has markalarından Parmigiani, kadın saatleri ürün grubunda yer alan Kalpa Piccola koleksiyonundan Ref. PFC160-0021400-B00202 modeli ile mercek altında.

Parmigiani-Fleurier-Kalpa-Piccola-2.jpg

Parmigiani’nin kadın kullanıcılara yönelik ilk ürün grubu kalpa Piccola Koleksiyonu, marka bünyesinde 2006 senesinde katılmış ve ikonik fıçı (tonneau) tipi kasa formunun en başarılı kadın saati uyarlamalarından biri olarak büyük ilgi görmüştü. Oldukça geniş bir model yelpazesi sunan koleksiyondan sizler için seçtiğimiz model PFC160-0021400-B00202 referansını taşıyor.

Parmigiani-Fleurier-Kalpa-Piccola-1.jpg

Modelin karakteristik tonneau tarzı kasası 29.5 x 24.5 mm boyutlarında tasarlanmış. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Kasanın, paslanmaz çelik ile entegre boynuzları ve uzun kenarlarında parlak kesim pırlanta taşlardan oluşan süslemeler uygulanmış. 30M su geçirmezliğe sahip kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamalı ve çizilmeye dayanıklı safir kristal cam kullanılmış. 6.3mm’lik kalınlığıyla ince bileklerde bile konforlu bir kullanım olanağı sunan kasanın arka kapağı ise masif paslanmaz çelikten üretilmiş.

Parmigiani-Fleurier-Kalpa-Piccola-4.jpg

Kasanın sağ ve sol kenarında yer alan pırlanta süslemeler, bilezik üzerinde de devam etmiş. Üç parçadan oluşan paslanmaz çelik bileziğin dış kenarlara denk gelen kısımlarına uygulanan parlak kesim pırlanta süslemeler ile kusursuz kasa/bilezik entegrasyonu elde edilmiş. Bileziğin uç kısmında ise Parmigiani imzalı katlanır klipse yer verilmiş.

Parmigiani-Fleurier-Kalpa-Piccola-5.jpg

Modelin geneline hakim pırlanta süslemeler, siyah renkte tasarlanmış SunRay zemin desenli kadranda da yerini almış. Oldukça büyük çalışılmış 12 ve 6 saat markörlerine yerleştirilmiş pırlantalar, modelin ışıltılı görüntüsünü kadrana da taşımış. Geri kalan rakam indeksler ve üçgen formunda tasarlanmış kollara rodyum kaplama uygulanmış. 

Koleksiyonun diğer versiyonlarında olduğu gibi, bu modelde de İsviçre üretimi Caliber Ref. PF600  Quartz mekanizma tercih edilmiş.

Parmigiani-Fleurier-Kalpa-Piccola-3.jpg

Benzer İncelemeler